Idetüi fros 1f VERGADEERING VAN DE IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 17 AUGUSTUS 1955 Idee 32. C. V. Riemens. Wegvijlen van lasnaad op aluminium meubelpoten. Blijkens ingewonnen informaties is voor dit werk geen draaibank beschikbaar. Bovendien zou de voorgestelde werkwijze geen ver betering of besparing opleveren. Geen beloning. Idee 55. A. van Dijk. Verbetering van 15-tons kraan in Hal 2. Het aan brengen van kapjes of flensen tegen de ronsel is uitvoerbaar en brengt een verbetering. Het aanbrengen van zandstrooiers is niet mogelijk, omdat het zand op de werkstukken zou vallen en bezwa ren zou opleveren. Premie: 10. Idee 59. F. Heusdens. Beproeven van boorpontons te water. Het idee bestaat uit twee delen, nl. persen met „dun" water en het aan schaffen van een waterslang, speciaal voor het persen. Omtrent het eerste deel wordt nog op nadere inlichtingen gewacht. Het tweede deel is uitvoerbaar en verhoogt de veiligheid bij eventuele brand. Voor dit tweede deel wordt een premie toegekend; het eerste deel wordt aangehouden. Premie: 10. Idee 60. F. Heusdens. Verbetering van bergrulmer. De Commissie acht dit idee niet uitvoerbaar. Bij het afslijpen van de draad zal de ruimer niet goed meer werken; de passing zal dan geen maat meer houden. Geen beloning. Idee 62. A. Gelderblom. Blokkeren van draadsnijhandel door grendelbewe ging ter voorkoming van onjuist schakelen. Dit idee is zeer goed en is in de practijk reeds toegepast. Machineschade wordt er door voorkomen. Premie: 50. Idee 63. J. J. Brökling. Geleiding bij het ruimen van koppelboutgaten. De Commissie merkt op, dat voor elke diameter een afzonderlijk blokje nodig zou zijn; bovendien zal het idee zeer moeilijk zijn toe te passen, omdat de ruimte tussen pijp en boutgat te klein zal zijn. Aanmoedigingspremie: 5. 126 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 8