Idee 65. A. J. de Haan. Aanbrengen van een spiegel bij de poort ten behoeve van het autoverkeer. De Commissie vestigt er de aan dacht op, dat de automobilist nimmer op de waarnemingen via een spiegel mag afgaan. Bovendien zou het aanbrengen van een spiegel onvoldoende zijn, omdat verkeer van twee richtingen mogelijk is. De chauffeur zal bij het uitrijden steeds moeten stoppen en naar beide zijden uitkijken. Geen beloning. Idee 67. G. de Goede en J. Koster. Lassen van kruisliggers met de linion- meltlasmachine. Het idee is zeer goed en geeft een belangrijke werkbesparing. Is in de practijk reeds toegepast. Premie: 100. Idee 70. A. J. Scholte. Het op breedte branden van hoekstaal zonder afschrijven. De Commissie is van oordeel, dat de voorgestelde werkwijze geen verbetering oplevert. Tegenover het vervallen van het afschrijven staat, dat het moeilijker is de brander te richten naar de onscherpe kant van het profiel. De Commissie acht de beste methode nog steeds de bevestiging van een rol aan de brandsnijmachine tegen de flens van het hoekijzer. Geen beloning. Idee 75. L. C. Visser. Groter en hoger mes voor de buigbank voor het drukken van davitsvoeten voor de mijnenvegers. Het idee is in de practijk reeds toegepast en blijkt een belangrijke besparing aan man-uren op te leveren. Premie: 50. Idee 76. J. L. J. Bosch. Sneller wisselen van ronde mes van ro'schaar. De Commissie acht het idee bruikbaar. Er zal een sleutel van de voorgestelde constructie worden gemaakt. De vaststelling van de definitieve premie wordt aangehouden totdat met het voorstel ervaring zal zijn opgedaan. De Commissie acht echter termen aanwezig thans reeds een voorlopige premie toe te kennen. Voorlopige premie: 15. Idee 77. K. A. Levering. Rollende bank voor joggelmachine. De Commissie acht het een bezwaar, dat de voorgestelde schraag zeer veel ruimte zal innemen; dit bezwaar geldt temeer, waar de joggel machine niet druk wordt gebruikt. De voordelen wegen niet op tegen de nadelen. Aanmoedigingspremie: 5. Idee 78. K. A. Levering. Schragen voor de rolschaar; vervangen van rollen door kogels. Dit idee is reeds meer dan twee jaar oud en kan door de huidige Commissie niet meer in behandeling worden genomen. Geen beloning. Idee 79. R. Krikke. Halen van schroeven enz. uit magazijn te voorkomen door het vestigen van een klein magazijn aan boord. Dit idee is niet nieuw; het is reeds eerder overwogen. Het beheer van het magazijntje aan boord brengt meer kosten mee, dan het voordeel oplevert. Bovendien dienen de bazen vooraf te overwegen, welke materialen aan boord moeten zijn. Geen beloning. (0) 127

Het Zeskant | 1955 | | pagina 9