Idee 90. W. v. Katwijk. Gecombineerde 2-sprong voor het hijsen van platen. De voorgestelde constructie geeft niet de beoogde voor delen. De grondgedachte is echter wellicht bruikbaar. De com missie wil dit idee nog aan een nader onderzoek onderwerpen. Idee wordt aangehouden. Idee 91. A. Leerentveld. Verstelbare brandmal voor branden van pijpen. De voorgestelde werkwijze is vroeger reeds gepropageerd, maar heeft toen niet voldaan. Voor iedere pijpdiameter zouden afzon derlijke zijplaten vervaardigd moeten worden, terwijl bovendien de voeding van de brander moeilijk wordt. Geen beloning. Idee 92. W. Kramer. Afschermkap over de kabelrol van de hellingkraan. De commissie wil nog nagaan, door welke oorzaak de kabel beschadigd wordt om daarna te beoordelen, of de voorgestelde afschermkap verbetering kan brengen. Idee wordt aangehouden. Idee 93. J. D. Osterholt. Gebruik van magneet voor ophangen van las- kabel. De voorgestelde werkwijze leidt tot vermindering van de vermoeidheid en bevordert de veiligheid. Premie: 25. Idee 94. A. v. Es. Mal voor het lassen van glijstuk van multischaaf. De grondgedachte van het idee is wel goed, maar de aanbevolen uit voering zal nog gewijzigd moeten worden. Idee wordt aangehouden. Idee 95. A. F. Nouwels. Schermkap op draaibank; rubberbedekking op uitgiftetafel in het gereedschapmagazijn; voorkomen van beschadi ging van boren; blaasbalg voor uitblazen van vuil in binnendraad. De commissie is van oordeel, dat een schermkap op draaibanken gevaar voor de veiligheid zal opleveren. Van banken, waarop een kap was aangebracht, is die verwijderd. Het aanbrengen van rubberplaat op de uitgiftetafel zal het gooien met boren e.d. eerder in de hand werken dan tegengaan. De aanbevolen boren zijn zeer kostbaar. De werkvoorbereiding zal er voor moeten zorg dragen, dat het materiaal eerst geboord en pas daarna gedraaid wordt. Niettemin is dit onderdeel van het idee bruikbaar. Het blazen met lucht geeft geen verbetering. In voorkomende gevallen is uitspoelen met boorolie veel beter. Premie: 15. Idee 96. A. Leerentveld. U-balken tussen lasvloer-buiten voor gemakkelijk vlak werken. Het idee is niet uitvoerbaar, omdat steeds een deel van de lasvloer vrij gehouden moet worden. Bovendien moet het buigen van de plaat bij het lassen voorkomen worden door het geven van voorspanning. Geen beloning. 144 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 10