TEWATERLATING MIJNENVEGER „ABCOUDE" We zijn er aan gewend, dat de tewaterlating van een schip een feestelijke stemming op de Werf brengt, want de tijd van het wachten op de officiële gasten wordt dan voor de werf-mensen altijd bekort door de vrolijke marsen van Gusto's Muziekgezelschap. Op 3 September j.L, bij de tewaterlating van de mijnenveger „Abcoudebleven de vrolijke tonen echter achterwege in verband met het overlijden van de heer Conijn. Er was nog meer, dat anders was dan anders, want er moest helaas gebroken worden met de traditie, dat de mijnenvegers worden gedoopt door de echtgenote van de burgemeester van de gemeente, waarnaar het schip wordt genoemd. Mevrouw M. A. Quarlus van UffordVan der Meer was wegens familie-omstandigheden verhinderd de doopplechtigheid te ver richten en haar taak werd overgenomen door de Marva-officier, Mejuffrouw C. J. Pomes. Toen de Abcoude het water ingleed weerklonk het Amerikaanse volkslied, gevolgd door het Wilhelmus. In de vergaderzaal van de Werf zijn na afloop van de tewaterlating vele hartelijke woorden gesproken tussen de vertegenwoordigers van de Ameri kaanse en de Nederlandse Marine, de Gemeente Abcoude en de Werf. De heer Mr H. Smulders bood Mejuffrouw Pomes een reisklokje aan als herinnering aan de doop van het schip en verzocht haar aan Mevrouw Quarles van UffordVan der Meer een voor haar bestemde zilveren schaal te willen overhandigen. Voorts sprak de plv. Vlagofficier Materieel van de Koninklijke Marine, Commandeur A. M. Valkenburg, die onder meer jegens de Amerikaanse Marine, vertegenwoordigd door Captain Hugh P. Webster, zijn dank (0) 145

Het Zeskant | 1955 | | pagina 11