Geen beloning. Idee 100. G. de Goede. Verbeterde wijze van werken met de Unionmelt- lasmachine. Het idee is bruikbaar, al zijn de voordelen niet zo groot als door inzender wordt aangegeven. Het grootste voor deel is de verbetering van de kwaliteit van de lasnaad. Premie 40. Idee 101. E. van Dijk. Vervanging van V-snaren door schakelsnaren voor de Jiggs. Aan het toepassen van de schakelsnaren zijn tal van bezwaren verbonden, zoals grotere slijtage, geringer over brengingsvermogen enz. Gebruik van V-snaren verdient de voorkeur. Geen beloning. Idee 102. C. Kalkhoven. Invoeren van een klokschijf voor het aangeven, waar bepaalde personen zich bevinden. De commissie meent, dat de bruikbaarheid van dit overigens niet nieuwe idee, betwistbaar is. Zij wil één en ander echter nader onderzoeken en het idee wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Idee 103. J. Th. Overdevest. Platenklemmen met draaibare as. Gevreesd wordt, dat het idee niet uitvoerbaar is, omdat de plaat zal doorzakken en de draaipunten niet in dezelfde lijn zullen komen te liggen. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Idee 104. W. Kramer. Vlugger laden en lossen van platen door gebruik van gewijzigd puntijzer. Met dit idee is een proef genomen, doch deze heeft geen resultaat opgeleverd. Bovendien geeft de ontworpen constructie van het puntijzer gevaar voor verwon dingen. Geen beloning. Idee 105. C. Sabel. Vereenvoudiging van pijnbeugels. Het idee lijkt goed en zou bij invoering een besparing opleveren. Het moet even wel nog getoetst worden. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. RESULTAAT VAN EEN IDEEËNBUS. We geloven niet, dat er nog één Gusto-man is, die niet van het bestaan van de Ideeënbus weet. We zijn er ook van overtuigd, dat iedereen weet, dat men door het inzenden van een goed idee nog wel eens een extra tje kan verdienen. Maar dit is niet overal zo. Wij vernamen namelijk het volgende. Bij een grote instelling was men er toe overgegaan een Ideeënbus in te voeren. Er werden mooie, rood geschilderde bussen in het bedrijf geplaatst, speciaal op de plaatsen, waar het personeel regelmatig komt, d.w.z. bij de uitbetalingsloketten. De bus hing daar een paar dagen, en toen ge beurde het. De vrouw van een gepensionneerde kwam het pensioen van haar man halen. Ze kreeg het voor haar bestemde geldzakje, maakte het open en stopte de inhoud in haar portemonnaie. De portemonnaie ging in haar tasje en toen zou ze weg gaan. Maar haar blik viel op de bus, die ze nog nooit had gezien. Ze draaide zich half om, keek toen nog eens naar die bus, kwam terug, haalde de portemonnaie uit het tasje, haalde 35 cent uit de portemonnaie en stopte het geld in de bus. Toen ging ze in vrede naar huis. Het pensioen is in den regel niet zo heel erg hoog, maar iets voor een goed doel kon er toch altijd nog wel af! Naar ons verteld werd, waren de 35 cent het enige resultaat van de Ideeënbus in die maand! 160 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 10