HU MOB? De heer v. Eijnsbergen van de Stichting Doelmatig Verzinken zal op deze avond een korte lezing houden, welke lezing gevolgd zal worden door een film over de bestrijding van korrosie, „Termisch verzinkenDoelmatig verzinken". Tot slot wordt de gelegenheid tot diskussie gegeven. De avond wordt als altijd gehouden in de kantine van het hoofdgebouw. Verwacht wordt, dat de belangstelling voor deze avond groot zal zijn. De Techn. Dokumentatie heeft reeds de volgende avonden vastgesteld: donderdag 24 november Korrosiebestrijding. donderdag 5 januari 1956 donderdag 2 februari 1956 donderdag 15 maart 1956 De onderwerpen van de laatste drie avonden worden t.z.t. door aankon digingen in fabriek en kantoor bekend gemaakt. Er bestaat een mogelijkheid dat het aantal avonden wordt uitgebreid. Voor deze avonden verwacht de Techn. Dokumentatie een even grote belangstelling als in de vorige winterseizoenen. v. W. In iedere gemeenschap als fabriek, kazerne of kantoor komen van die mensen voor, waarom altijd wordt gelachen en die steeds weer het mik punt vormen voor spotternij. Het incasseringsvermogen van dergelijke wezens grenst diwijls aan het ongelooflijke. Want goedmoedig blijven zij reageren op de duizendmaal herhaalde en steeds weer opnieuw ontdekte plagerijen, uitgedacht door het meer intelligente deel van die gemeenschap, dat zich zo kostelijk met die domkoppen amuseert, maar er zich verder torenhoog boven verheven acht. Ja, kostelijk, maargoedkoop en veelal pervers! Men behoeft slechts eenmaal de gekwelde blik op te vangen van zo'n eeuwig geplaagd mens, om beschaamd de ontstellende leegheid en klein heid van eigen ziel te constateren. Humor kunnen wij niet ontberen. De Schepper zelf heeft in vele facetten Zijner schepping duidelijk blijk gegeven over een gradiose dosis humor te beschikken. Wij kunnen de humor derhalve als een levensbehoefte beschouwen. Helaas veroorzaakt de zgn. fabrieks- of kantoorhumor te vaak schrijnend leed, omdat wij ten enenmale vergeten, dat de voorwerpen onzer lachlust mensen zijn van vlees en bloed, die wij bezig zijn geestelijk te verminken. Gelukkig is dat nooit onze bedoeling, maar het gebeurt niettemin door onze onnadenkendheid. Laten wij afspreken voor goed af te rekenen met dit soort onmenselijke humor. Probeer rustig een zgn. gladde of uitgekookte jongen er tussen te nemen. Dat geeft voldoening, hoewel er prompt een tegen-actie zal komen. En tien tegen één, dat we dan kwaad worden. Ons incasseringsvermogen is meestal nihil! Als wij allen naar eigen fouten en tekortkomingen speu ren, zullen we geen tijd meer hebben om anderen te lachen of te oordelen. 162 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 12