BEZOEK van de Veiligheidscomniissie aan de Di.F. Donderdagmorgen, 20 October 1955, vertrokken de leden van Gusto s Veiligheidscommissie omstreeks 8.30 uur naar Eindhoven, om daar de bekende D.A.F. (Van Doorne's Automobiel Fabrieken) te bezoeken. On derweg niets dan stralende zonneschijn; het was wat je noemt een uitge zochte dag. Om van de eerste indrukken van de autorit te bekomen en om enige heren goed te doen ontwaken werd in Breda even uitgestapt. Het kopje koffie smaakte daar best! Daarna ging het verder naar Eind hoven, waar het gezelschap omstreeks 12 uur aankwam en waar de broodmaaltijd werd gebruikt. Toen nog 10 minuten rijden en daar zwenkte de autobus het ruime voor plein van de D.A.F. op. Even later stond het gezelschap in de prachtige, met muurschilderingen versierde, ruime ontvanghal, waar het door Mr. Nolet, de chef der afdeling Ontvangsten van de D.A.F. werd begroet. In de keurige bioscoopzaal van het bedrijf gaf de heer Nolet een uiteen zetting van het ontstaan en de groei van de D.A.F. Zijn uiteenzettingen werden vervolgens geïllustreerd door de vertoning van een drietal bedrijfs- Vervolgens werd het gezel schap in drie groepen ver deeld en nam de rondlei ding door het bedrijf een aanvang. Van het maken van de moeren tot het be drijfsklaar afleveren van de wagens heeft de Vei ligheidscommissie het ge hele productieproces kun nen volgen. Zijn de wa gens klaar, dan worden ze nog beproefd op een rij baan, die uit allerlei soor ten van wegbedekkingen bestaat. Dat testen van de wagens is nog een vak apart! Voor de militaire wagens, die bij de D.A.F. gemaakt worden is er nog een speciaal beproevingsterrein met heuvels en dalen, bosjes en modderpoelen. De leden van het gezelschap konden een proefrit over dit terrein meemaken en vrijwel iedereen heeft daarvan gebruik gemaakt. Het rijden onder een hoek van ongeveer 45 graden omhoog en omlaag en ook opzij is een bijzondere sensatie. De deel nemers stapten echter uit in dezelfde prima conditie, als waarin de wagens verkeerden; maag, lever, nieren, alles zat nog op de juiste plaats! In de fabriek trokken vooral de uitstekend ingerichte waslokalen en de (0) 165

Het Zeskant | 1955 | | pagina 15