Tewaterlating Snijkopzuiger „DRAGA SIETE" C.O. 339 voorziening (voor wie het interesseert: een diesel electrische centrale van 170 pk) en de complete werkplaats met boormachine, slijpbank en las- apparatuur, vragen allemaal extra voorzieningen. Na de theorie wil je ook altijd graag een practicus aan het woord hebben en we zijn daarom met een paar mensen in de fabriek gaan praten. De eigenlijke constructie in de grote hal geeft hier wel aanleiding toe, want U behoort zeker nog te weten, dat de ene molen in twee stukken per schip vervoerd zal worden, terwijl de andere in zogenaamde „panelenmet trucks naar het binnenland op transport gaat. Vooral deze laatste „panelen constructie" stelt de man van de practijk dikwijls voor grote moeilijkheden. De verschillende voorgelaste stukken moeten namelijk met bouten aan elkaar gezet kunnen worden, zodat alles precies in elkaar moet passen, wanneer men de molen ergens in de rimboe gaat opbouwen. En wanneer U tenslotte ook nog weet, dat al die brokken tijdens het lassen plegen te krimpen en te trekken, dan begrijpt U wel, dat er heel wat vakmanschap aan te pas komt alvorens alles weer op maat zit en er een verantwoord eindproduct uit de bus komt. Gezien het zelfvertrouwen, waarmee men ons wist te vertellen, dat het geheel te zijner tijd als een meccanodoos in elkaar zal passen, zullen we ons over die lastechnische moeilijkheden echter maar niet te ongerust maken. Voor zover Uw verslaggever het heeft kunnen beoordelen, kan binnenkort een interessant en vakkundig resultaat van I.H.C.-samenwerking worden afgeleverd. F. (C.-S.) Vrolijk wapperden op zaterdag, 22 oktober 1955, de vlaggen op de werf van onze vennoot Verschure te Amsterdam, terwijl het mooie herfstweer er het zijne toe bijdroeg om de werf een feestelijke aanblik te ge ven voor de tewaterlating van de „Draga Siete". Door bijzondere omstandigheden was de echtgenote van de Directeur van de maatschappij voor wie het vaartuig gebouwd wordt, verhinderd de doopplechtig heid te verrichten. Haar taak werd waargenomen door Mevrouw Ver schure, echtgenote van de oudste Directeur van het bedrijf, die zich van deze taak met de nodige bekwaam heid kweet. Met goed gevolg gleed de „Draga Siete" om ongeveer kwart over twaalf van de helling. Door onze vennoot L. Smit Zoon te Kinderdijk zal de drijvende leiding en de walpersleiding voor de „Draga Siete" worden vervaardigd. Het schip wordt gebouwd onder de hoogste klasse van Lloyds en zal worden ingericht voor de dienst in de tropen. Het zal akkommodatie bieden aan 6 officieren en 32 manschappen. De hoofdafmetingen van deze zuiger zijn: 57,75 x 13.00 x 3.90 m. De baggerdiepte zal max. 18 meter bedragen. Moge de afbouw even vlot verlopen als de tewaterlating. v. d. W. (Verschure)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 31