KIJKJE OVER BUURMAN's; schutting De jeugd van Verschure was onder het Noordzeekanaal en wij dachten al, dat zij als een soort afvaardiging van Amsterdam, het tunnelprobleem nader had bestudeerd. Dat was echter niet het geval, zodat deze kwestie niet nader tot een oplossing is gekomen. Het was hun tweede culturele vacantiedag De zich de Zoon-van-Ironicus noemende dichter van Gusto, die meer op de vader van Gédégé lijkt, wijdt een stoer vers althans rijmende regels aan het probleem van de loonadministratie. Hij pleit voor een opleiding bankwerker-boekhouder, waarbij wij zouden willen voegen cursussen: kantoorbediende-ijzerwerker, bedrijfsleider-duizendpoot en zeskantredacteur- drij vende-topkraan J. 6 K. Smit schrijft naar aanleiding van het behalen van een Bemetel- diploma, dat een mens is, wat hij weet. Althans wanneer wij de firma redactie en de Engelse schrijver Bacon mogen geloven. Wij persoon lijk twijfelen er echter wel eens aan, of wij zijn, wat wij weten. In elk geval weten wij niet of nauwelijks wat wij zijn. De L.S.Z.-redactie juicht over de haar firma verstrekte opdrachten, waar onder de sleepboot „Barentszzee Wij citeren: bijzonderheid is, dat vier snellopende „Deutz"-motoren met een totaal vermogen van 2750 pk één schroef in beweging brengen, hetzij één alleen, of 2, 3 of 4 tegelijk". Volgens onze telling zijn dat vier diesels, die vier schroeven ieder voor zich of allen tezamen aandrijven. Dr S. schrijft bij Conrad-Stork behartigenswaardige woorden over de slaap. Met één ding zijn wij het niet eens, namelijk dat men 's ochtends gemak kelijker wakker wordt dan 's avonds. Wij zouden willen zeggen, dat wij ten eerste 's avonds niet wakker worden, maar wakker zijn, en ten tweede 's ochtends niet wakker worden, doch pas in de loop van de dag Bij „De Klop" gaat men in uniform en nu vraagt Gédégé om sterren, balken en andere onderscheidingstekenen. Wij zijn daar pal vóór. Het moet nu maar eens uit zijn met al dat vrijgevochten gedoe. In navolging van onze Oosterburen willen wij rangen en standen in alle afdelingen invoeren. Onder-bankwerkers, bankwerkers en hoofdbankwerkers, sjouwers en sjouwers-majoor, hoofdboekhouders en opperhoofdboekhouders. (Informatie te bevoegder plaatse leert ons, dat er geen gewone boekhouders, laat staan onderboekhouders, bestaan). Wij zijn daar pal voor; alleen schuttingkijkers moeten er vrij van blijven. 136

Het Zeskant | 1955 | | pagina 32