e reió naar cle maan Op Maandag 21 en Dinsdag 22 November jl. hebben vele leden van onze vereniging kunnen zien, wat er allemaal aan te pas komt, als je iemand in een boze bui naar de maan wenst. En toch schijnt, als men de geleerden wil geloven, het ogenblik, dat we een overstapje naar de andere planeet kunnen nemen, te naderen. In ieder geval, of het nog lang of kort duurt, de prachtige kleurenfilm „De reis naar de maan" was wel de moeite waard, om zich eens even te verdiepen in een onderwerp, dat in deze tijd zeer de aandacht trekt. Voordat met de vertoning daarvan werd begonnen, heeft de heer de Brabander, ons lid van de Nederlandse Vereniging van Ruimtevaart, een kort exposé gegeven van de thans bestaande mogelijkheden op dit gebied. Hij gaf duidelijk te verstaan, dat de ongebreidelde fantasie remmend kan werken op de wetenschappelijke doorvoering van de plannen. Dit te meer, omdat het menselijk lichaam op zichzelf totaal ongeschikt is voor derge lijke escapades, tenzij men het omringt met allerlei ingenieuze constructies. Als eerste film van het voor-programma werd gedraaid de film „De oude vijand die enige korte doch indrukwekkende beelden toonde van de storm ramp, die ons land in Februari 1953 teisterde. Hartverwarmend deed de hulp aan, die allerwegen werd geboden, zowel nationaal als internationaal. De tweede film „Levensgevaarlijk" toonde in korte flitsen, hoe men op een snelle doch afdoende wijze z'n nek en andere lichaamsdelen kan breken, tenzij men, evenals de waaghalzen op de film, over een perfecte techniek en een behoorlijke dosis geluk beschikt. Al met al ,op velerlei gebied een „leerzame" avond. 188 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 18