die op deze belangrijke avond schtterden door afwezigheid. U hebt allen wel gehoord van de kleine Puskas, lichamelijk klein dan, want groot in zijn voetbalkunde. Ook hebt U gehoord dat er clubs zijn die hem een half miljoen boden. Deze aanvoerder van het Hongaarse elftal zegt dan: Als ik bij de training moe word, denk ik aan de woorden van Zatopek, die als advies om daar overheen te komen geeft: Overschakelen om dan met dubbele energie verder te gaan. Aan de voetballers adviseert hij in slechts drie woorden: trainen, trainen, trainen. iDat de kunst door middel van oefening in ieders bereik ligt, is een waarheid als een koe. Als gij, voetballers van G.S.S. ten volle beseft wat een werk het bestuur heeft gehad om ons deze fijne trainings- en contactavonden te verschaffen, dan zal dit de achterblijvers het schaamrood naar de wangen jagen. Buiten alles wat het bestuur doet, moet ieder het als een plicht beschouwen tegen over zichzelf, zowel als tegenover het bestuur en de medespelers, om trouw éénmaal per week deze avond voor de training vrij te houden. U zult gaan beseffen dat het niet alleen lichamelijke opvoeding is, die U op deze avond wordt geboden, maar dat ook het gezellige samenzijn na afloop een geestelijke verbetering in de hand werkt. Dat wij elkaar zo beter gaan kennen en begrijpen en niet direct klaar staan met onvriendelijke critiek ten opzichte van eikaars fouten. Men wordt zo een gemeenschaps mens. En als straks in llw elftal niet Piet, maar Klaas wordt opgesteld, zal Klaas zich bij U thuis gaan voelen, zodra hij in Uw midden komt. Deze vruchten worden dan direct geoogst in het belang van G.S.S. en dat is toch voor ons aller belang. En Klaas zal zich niet als een vreemde eend in de bijt voelen. Het Zeskant kan ik met mijn copy alleen wel vullen, maar ik moet het kort maken, hoe jammer ik dat ook vind, daar ik nog zoveel op mijn hart heb. Aan allen die trouw de trainingsavonden bezoeken een eresaluut. Wekt al Uw clubgenoten op, kent Uw plicht, zorgt dat U er bij bent. Om op de wegblijvers en hun motieven terug te komen, men is niet „besjokken" als men komt trainen, bridgen kan toch ook wel op een andere avond en wat die huiselijke gezelligheid betreft, men is ook in de Gusto-cantine ge zellig thuis. Voor een paar centen zorgt de beheerder voor een prima kopje koffie. Je leert anderen waarderen, je wordt gewaardeerd en op deze wijze zal het bestuur er zeker in slagen een team te vormen dat geen nederlagen kent. Wij hebben geen elf sterren nodig om een team te vormen, maar wel mensen die voor elkaar voetballen: de oogst is dan voor G.S.S. Deze weg gaan wij nu bewandelen. Aan U de taak om mee te helpen. Geen smoesjes meer, want dat siert de man niet, wel plicht en verantwoor delijkheidsgevoel. Zorgt dat U voor elke wedstrijd in een prima conditie bent, niet de helft, maar allemaal. Als het nodig is en de aanvoerder geeft het sein de mouwen tot boven de ellebogen op te rollen en door te drukken, moeten wij in staat zijn het tempo te verhogen en de overwinning veilig te stellen. Sportvrienden, tot ziens op de trainingsavond. Uw trainer, F. Lupker. De resultaten van onze elftallen zijn in de afgelopen maand weer niet slecht geweest. Of dit nu komt door de training, of dat wij ondanks het gemis aan training toch resultaten boeken, zullen wij in het midden laten. Wel heeft ons tweede elftal een goede les gehad in de wedstrijd tegen G.T.B. Wij 10) 191

Het Zeskant | 1955 | | pagina 21