VAN NATUURPRODUCT NAAR KUNSTSTOF De insectenbestrijding is door de hygiënische dienst goed georganiseerd. Eén tot tweemaal per week wordt de hele stad en omgeving met D.D.T. bestoven. Als vervoermiddel is bij de inboorlingen de fiets en de hulpmotor in trek, terwijl de handel in tweedehands auto's welig tiert. Vooral in het binnen land zit de neger niet al te vast op z'n zadel. Bij het naderen van een auto, weet hij niet of hij links dan wel rechts zal uitwijken, doch aan de kant komend laat hij zich in de greppel naast de weg vallen; het gebruik van de rem schijnt nogal moeilijk te zijn! Hiermede heb ik getracht in een kort bestek een indruk te geven van het leven aan de Ivoorkust. A. Blokland (J. K.) Was U 't eens met de gedachte, dat wij voor ons zelf ook wel eens met kern-energie te maken zouden kunnen krijgen? Wel, de overgang van zeil op stoom, van hout op ijzer, van klinken op lassen, ging in de scheepsbouw ook niet een-twee-drie. Maar dat is voor de apathische beschouwer toch een goedkope troost (en een schrale!), want net zoals alle vroegere verande ringen, zullen ook de „electronics" hun kans in de scheepsbouwindustrie alleen krijgen... als de productie er goedkoper door wordt, doch dan is er ook geen keren meer aan. En daar heb je dan weer de eeuwenoude vraag: vasthouden aan 't oude... en vergaan; of bijblijven... en blijven. Wat doen we; wat moeten we doen? Trouwens, we doen er al aardig aan mee, ook in Nederland, zonder dat we er eigenlijk veel weet van hebben. In een der vorige artikeltjes is al gewezen op het Röntgen-onderzoek. De stroboscoop van het MTI, continue-regeling bij het lassen, de mobilo foon aan boord en in uw auto en hoogfrequente verhitting zijn andere ook bij ons bekende gevallen van toepassing der electronische wetenschap, evenals de onhoorbare ultrasonore golven voor opsporing van mogelijke scheurtjes in het materiaal. Voor de electronische nijverheid worden echter nog groter mogelijkheden 141

Het Zeskant | 1955 | | pagina 5