IdtÜJh, f benaderen door de verstandelijke mens, ook niet wanneer hij een ogenblik zijn remmen los laat. Wat dit gebeuren ons te zeggen heeft, valt in de sfeer van het Gevoel, de bron van de ware humaniteit. Het is de overwinning van het irrationele over het rationele. Mogen wij op Kerstmis iets verstaan van deze humaniteit, die uitrijst boven het verstand, dan geldt ook voor ons, wat de Engel zeide tot de herders in de vlakte bij Bethlehem: „Want ziet, ik verkondig U groote blijdschap, die al den volke wezen zal, heden is U geboren de Zaligmaker. Christus de Heer" ook aan het kerstdiner, ook op het bal. dM. VERGADERING IDEEËNBUS COMMISSIE op 12 November 1955. Idee No. 90. W. v. Katwijk, Gecombineerde 2-sprong voor het hijsen van platen. Bij nadere bestudering is gebleken, dat de grondgedachte wel licht bruikbaar is. Er zullen proeven mee genomen worden. Voorlopig moet worden volstaan met een aanmoedigingspremie van Idee No. 92. W. Kramer. Afschermkap over de kabelrol van rijdende kraan. De voorgestelde constructie kan beschadiging van de kabel voorkomen. Premie 15. Idee No. 102. C. Kalkhoven. „Klok" om aan te geven, waar de houder van de klok bij afwezigheid te vinden is. De Commissie acht de voor gestelde oplossing niet doelmatig. Geen beloning. Idee No. 103. J. Th. Overdevest. Platenklemmen met draaibare as. Ge bleken is, dat het idee, dat op zich zelf zekere verdienste heeft, niet kan worden toegepast, o.m. omdat in de machine veelal niet voldoende ruimte is voor het draaien der platen. Aanmoedigingspremie 5. Idee No. 105. C. Sabel. Besparing van materiaal op pijpenbeugels. Dit idee is goed en uitvoerbaar. Het zal worden toegepast en geeft enige besparing op materiaal. Premie 10. Idee No. 106. J. L. Vorstenbos. Uitrollen van waterpijpen voor koelers. De voorgestelde werkwijze is toegepast op aanwijzing van de betrok ken baas. Geen beloning. Idee No. 107. D. de Grave. Korte snijbrander voor het werken op moei lijk te bereiken plaatsen. Dergelijke branders zijn in de handel ver- 178 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 8