krijgbaar; er kleven ook bezwaren aan de toepassing van het idee. Aanmoedigingspremie 7.50 Idee No. 108. J. H. v. Schijndel. Verwijderen van krullen uit omleg- cylinders. Het idee is goed en wordt reeds toegepast. De Commissie meent, dat het gestelde doel nog beter bereikt kan worden door het koelwater op de cylinders aan te sluiten. Premie: 15. Idee No. 109. W. Tromer. Vereenvoudigde controlemethode bij lassen met de half-automatische lasmachine. Het idee is bruikbaar gebleken, en geeft verbetering. Premie: 20. Idee No. 110. W. Tromer. Bescherming van de luchtleiding tegen corro sie. Dit idee moet nader onderzocht worden. Aangehouden tot de volgende vergadering. (De ideeën no's 109 en 110 werden behandeld buiten aanwezigheid van de heer Tromer.) Idee No. 111. A. S. Uilenhoed, a. Verbetering aan roldeur, b. Ophogen van looppad. Voor verbetering van de roldeur zijn reeds enkele maan den geleden maatregelen genomen, die een betere oplossing geven dan de voorgestelde. De uitvoering wacht echter op de aflevering van het materiaal. Ook voor het ophogen van het looppad is reeds eerder opdracht verstrekt. Aanmoedigingspremie: 5. Idee No. 112. A. S. Uilenhoed. Verplaatsen van lampen voor de buiten verlichting. De voorgestelde wijziging zal de lamp op een kwetsbaar der punt brengen en geeft geen verbetering in de verlichting. Geen beloning. Idee No. 113. A. S. Uilenhoed. Verbeterde bevestiging van lampen op het profielpark. De voorgestelde bevestiging geeft niet de juiste oplos sing; deze moet gezocht worden in een betere kwaliteit van de lampen. Geen beloning. Idee No. 114. P. Rook. Gebruik van een 4-delige holcenterpons voor het borgen van moeren. De voorgestelde werkwijze wordt reeds toege past en geeft een arbeidsbesparing. Premie: 25. Idee No. 115. P. N. v. Oorschot. Het maken van knakjes voor het lassen aan boord. Het idee is bruikbaar en kan het vlotte werken bevorderen. De Commissie merkt op, dat de knakjes beter uit strippen dan uit plaat gemaakt kunnen worden. Premie: 25. Idee No. 116. C. L. H. Winkelman. Vervanging van calque-afdrukken door gedrukte formulieren. Gebleken is, dat gedrukte formulieren reeds op een andere afdeling in gebruik ^jjn. De Commissie wil zich nog nader over de vraag, of het idee voor een beloning in aanmerking komt. beraden. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Idee No. 117. G. J. Heesbeen. Beveiliging van de uit pijpen opgebouwde stelling. De Commissie is van oordeel, dat het aanbrengen van bouten in de pijpen, de constructie zal verzwakken. De veiligheid zou daar door niet verhoogd, doch verminderd worden. Geen beloning. De Ideeën no's 118 t/m 124 worden aangehouden tot een vervolg- vergadering op Zaterdag, 19 November 1955, te 9 uur v.m. (0) 179

Het Zeskant | 1955 | | pagina 9