VEILIGHEID *J jy l f «èd luk. IS U k cYVtcl. TECHNISCHE DOCUMENTATIE En nu komt de veiligheidsinspecteur zélf nog aan het woord: Neen, ik geef U de statistiek over de ongevallen van het afgelopen jaar nog niet. Dat komt de volgende maand. Of wij tevreden kunnen zijn? Neen natuurlijk, daarvoor is het percentage van de ongevallen, die afge- looen jaar niet nodig waren gieweest, te groot. Wel wil ik U allen twee vragen stellen. Maar twee! Bent U in het afgelopen iaar vrij van ongevallen gebleven? Hebt U door Uw toedoen geen ongeluk veroorzaakt? Zijn deze vragen door U beantwoord, bekijk dan deze tekening met op schrift eens. Ze is toch duidelijk? in schrift Laten wij in 1956 zorgen, dat wij geen ongeluk krijgen door onze schuld. Maar laten wij vooral zorgen, dat een ander niet de dupe wordt van onze fouten. J. O. M. Door bovenstaande afdeling worden van tijd tot tijd filmavonden of lezin gen, toegelicht met films, bekend gemaakt, die dan gehouden worden in de cantine van het kantoor. Na afloop van zo'n avond is er meestal gelegen heid tot het stellen van vragen. Deze avonden worden over het algemeen slecht bezocht. De laatste avond, met een causerie toegelicht met film en daarna discussie door een deskundige, die zich een vlot, duidelijk en aangenaam spreker toonde, met als onderwerp „Corrosie", was bijzonder slecht bezet. Wat is hiervan de oorzaak? Dit laatste onderwerp evenals enkele vorige (olieaanboring met alles wat daarmee verband houdt en het harden van materialen, om maar enkele te noemen) zijn toch onderwerpen, die vooral de technisch aangelegde mensen moeten interesseren. Maar ook voor de niet technisch aangelegde (0) 7

Het Zeskant | 1956 | | pagina 13