ClT[oord en doodólao) Wie de vreedzame instelling van de leden van onze Personeelsvereniging kent, zal er zich over verwonderen, dat het bij ons nog eens op moord en doodslag zou uitlopen En dat nog wel vlak voor Kerstmis. Maar we willen er geen doekjes om winden: Het was moord en doodslag, een vrolijk toneel spel, opgevoerd door het Rotterdams Toneel, op 22 December 1955 in het Passage Theater te Schiedam. Toen allen gezeten waren ook de laatkomers kon het spel een aanvang nemen. Nog eerst even iets over die laatkomers. We hebben op onze toneelavonden altijd verschillende gasten en die komen steeds stipt op tijd. Dat is een beleefdheid van de gast jegens zijn gastheer of gast vrouw. Maar is het dan niet erg onbeleefd, als de gastheren, nl. de leden van de Personeelsvereniging, zelf te laat komen? Bovendien weet men toch, dat het afgeven van de jassen enz. aan de vestiaire altijd even tijd kost. Waarom komen tal van leden dan precies om 8 uur aan de zaal en waarom zorgen ze niet er een paar minuten eerder te zijn, zodat ze om 8 uur op hun plaats kunnen zitten? Waarom moeten ze dan anderen, die wèl op tijd komen, laten wachten? Doe het nu de volgende keer eens wat beter, zodat het Bestuur niet behoeft te overwegen de zaaldeuren precies om 8 uur te sluiten en de laatkomers te laten wachten tot aan het' einde van het eerste bedrijf, voordat ze hun plaatsen mogen innemen. Want dat zou er anders toch van moeten komen. Nu we op dit punt onze gal weer eens hebben uitgespuwd, gaan we ver der met moord en doodslag. Eerst was er even een aarzeling bij het publiek: wat moest die B.B.C.-omroeper? Wat betekende het omroepen van die nieuwsberichten? Maar dat werd al gauw duidelijk en toen was het gelach niet meer van de lucht. 12 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 18