"TROPICA" We willen geen van de spelers te kort doen, maar we moeten toch in ieder geval de namen van Ann Hasekamp, de aanstaande bewoonster van het huis, en van Ton van Duinhoven, de stofzuigerverkoper, noemen. Meer behoeven we van de voorstelling zelf niet te zeggen. Voor zover ons bekend, heeft iedereen zich kostelijk geamuseerd. Als de bestuursleden de dag na een uitvoering op de Werf komen, weten ze al gauw of de voorstelling in de smaak is gevallen. Is de greep minder gelukkig geweest, dan wordt er braaf op het Bestuur gekankerd. Is het goed geweest, dan horen we niets. Maar als het eens heel goed geweest is, dan gaat er hier en daar een duim omhoog: 't was zó! Na de avond van „Moord en Doodslag" heeft het Bestuur zelfs een schriftelijke „tevreden heidsbetuiging" ontvangen. We denken er over die te laten inlijsten en in de kamer van de Voorziter op te hangen, 't Was zó! Het was die avond al vrij laat toen Uw Voorzitter de planken betrad om de dames en heren van het Rotterdams Toneel te bedanken en de dames wat bloemen aan te bieden. Later dan de voorstelling van hetzelfde stuk in de Rotterdamse Schouwburg afgelopen was, toen enkele bestuurs leden het stuk gingen beoordelen. Hoe kwam dat? Het is ons duidelijk geworden, toen we na afloop nog even met enkele speelsters en spelers bijeen zaten in de Amstelbron. Dat het zo laat was geworden, was be halve aan de laatkomers (zie hiervóór), te wijten aan het gelach van het publiek! Telkens als er een lachsalvo losbarstte, moesten de acteurs en actrices even wachten; soms 10, soms 15, maar ook wel eens 20 seconden. En al die seconden bij elkaar vormden vele minuten! En er is veel ge lachen. Maar we hebben de verzekering gekregen, dat de dames en heren van het Rotterdams Toneel tegen dat laat-worden geen enkel bezwaar hadden, integendeel: ze hebben het op prijs gesteld! In „Guppy" lazen we voor U: Een nieuwe import Het overkomt je wel eens dat je zegt: Nu wilde ik graag die vis hebben, maar hoe kom ik er aan. Deze vraag stel je soms jezelf of je vraagt er anderen om. Lukt het niet erg, dan ga je eens kijken bij de winkels. En dan? Ik zelf had een tijdje geleden ook zo iets; ik wilde graag hoogvinkarpers hebben. Deze Mollienisia Velifera leeft in Midden-Amerika: nader Vuenten en daar leeft deze prachtvis in matig stromend water en de grootte is plm. 15 cm. Nu wilde ik graag deze vis hebben, maar in de Zaan was er (0) 13

Het Zeskant | 1956 | | pagina 19