niet aan te komen en ik op een Zaterdagmiddag naar Amsterdam en ai winkelende kwam ik in een goede zaak binnen. Ik keek wat rond langs de verschillende bakken en toen kwam de handelaar op mij af en zei: „En, meneer, wat zoekt II?" Ik zei: „Heeft U voor mij de Mollienisia Velifera?" „Neen meneer, op het ogenblik niet, maar U treft het, want deze week krijg ik ze wel binnen, zo regelrecht uit het vanggebied van Singapore in Brits-Indië! „En hoe groot schat U ze zowat en wat moet de prijs zijn van de dieren?" „Ja meneer, ik vermoed van halfwas en ja, de prijs, dat zal zowat 7,50 per twee zijn. Want of het stellen zijn, dat ziet U pas laat, begrijpt U? Maar werkelijk, het zullen prachtvissen zijn." Ik knikte wat en keek de man aan en de winkel door, die flink vol stond en zei: „Ja, dat zullen wel zeldzame vissen zijn." „Mijnheer, geeft U uw adres maar even, dan schrijf ik U wel een kaartje, want U bent zeker geen Amsterdammer, nietwaar?" Ik zei: „Neen, dat ben ik zeker niet, maar ik kom nog wel eens langs. Bedankt voor de moeite en het beste met Uw vissen. Dag meneer!" „Dag meneer, tot kijk dan!" Toen ik buiten stond, had ik een benauwd gevoel. U voelt wel, dat deze winkel op de zwarte lijst komt. Dat is bedrog op grove wijze. De man wist beter, maar de geldzucht en de verkeerde koopmansgeest waren in hem gevaren, met als gevolg: verloren voor de liefhebberij. Gelukkig zijn er ook andere handelaren, de goede, die werkelijk iets goeds verkopen. Hebt U soms vis over? Biedt deze dan aan, helpt elkander, dan blijf je uit de handen van zulke winkeliers en kun je je geld anders besteden. „Een „guppen"-lezer. GUPPEN EN HUN OMGEVING! Of Guppen en Vallisneria bij elkaar horen weet ik niet, maar een feit is het, dat ik mijn mooiste en grootste Guppen gekweekt heb tussen de Vallisneria-soorten. Ruim 6 jaar ben ik al bezig met het gadeslaan van onze Guppen en ik heb al het denkbare geprobeerd om steeds mooiere en grotere guppen te krijgen en het is gelukt. Ik heb mooie en grote guppen. Maar vaak was er een terugslag merkbaar en dan wist ik maar niet, waar ik het in zoeken moest. Totdat ik er achter kwam. Hoe en op welke manier? In het Sept.-Oct.-nummer van Guppy kon ik lezen in het artikeltje van de heer Mealand (pag. 7), dat het eerste nestje de mooiste en grootste guppen leverde. Dat was voor mij punt 1. Nu heb ik in mijn aquariere (vishok, zegt mijn vrouw) verschillende bakken en bakjes. Deze heb ik beplant met verschillende soorten planten. De hoogzwangere vrouwtjes deed ik dan in een der bakjes. Zo vroeg mogelijk na het werpen werden de vrouwtjes verwijderd. Het voedsel afwisselend en ruim en de verzorging zoals ze maar konden wensen. En toch was er verschil in grootte en kleur. Totdat ik eindelijk opmerkte, dat de Guppen uit de Vallisneria-bakjes de mooiste werden. Wat in het begin slechts een vermoeden was, werd nu na proefnemingen van bijna twee jaar zekerheid. In die tijd heb ik nl. bewust guppen gekweekt in Vallisneria-bakjes in tegenstelling tot de Cryptorinebakjes. Het verschil is nu duidelijk merk- 14 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 20