BEATI baar. Mijn Vallisneria-guppen zijn mooi gebleven en de Crypto-guppen gingen achteruit, vooral wat de grootte betreft. Nu werd een Crypto-vrouwtje in een Vallisneria-bakje gezet en direct het eerste nestje werd weer beter. Een Vallisneriavrouwtje kwam in een Cryptobakje en wel niet bij het eerste, maar wel bij het tweede en derde nestje werd de teruggang merkbaar, in elk geval voor iemand die al zijn vrije tijd met zijn neus in het aquarium hangt. Er was nu niet direct sprake van degeneratie, maar er zijn nu eenmaal mooie en heel mooie guppen en de heel mooie kwamen altijd uit de Vallis- neriabakken. Nu begrijp ik wel, dat het bovenstaande de mensen van de wetenschap niet zal bevredigen. Er zijn veel meer factoren, die een rol spelen. Maar voor mij is het voldoende om de eerstkomende jaren de guppen in de Vallisneriabakjes te houden. Een oliebol met sneeuw, een glas gloeiend spul, een kerstboom die nog even zijn laatste lichtbundel flikkerend door de kamer strooit, dit alles bij elkaar een stilleven om niet gauw te vergeten. Zo stil genietende laat men de revue van het afge lopen jaar onwillekeurig passeren en ineens komt men tot de ontdekking dat de copie voor het vol gende clubblad alweer de deur uit moet, ondanks dat de eerste maand van het nieuwe jaar alweer bijna is verstreken, als we dit onder de ogen krij gen. Vele handen zijn gedrukt, vele wensen geuit en bovenal vele voornemens zijn in het planbord 1956 opgenomen. Wat zijn voornemens? ,Over het algemeen zijn het dingen, die, als men ze eenmaal tot uitvoering gaat brengen, zo groot blijken te zijn, dat men ze weer rap laat varen en zodoende naar het rijk der luchtkastelen verwijst. Maar laten we nu niet alles van de donkere kant bezien, want gelukkig zijn er ook velen, die de voornemens voor de volle 100 procent ten uitvoer brengen. Nu kan een ieder voor zich uitmaken tot welke groep hij of zij „de eer" heeft zich te rangschikken. Maar dit staat vast, dat de zon elke zaterdagmiddag in het clublokaal bij Beati schijnt, want we weten nog steeds het devies „een Beati stemming is een prettige stemming". Hoewel we nog volop in de winter zitten, zou ik graag de mening van de leden willen hebben, waar we deze zomer onze zaterdagmiddagtenten opslaan. Laat Uw gedachten er alvast eens over gaan, want als het zover is moeten we klaar zijn. Zoek het vooral niet te ver en denk erom voor elk wat wils, waarmee ik maar zeggen wil, dat er zowel voor de tekenaars als de verfvermossers iets „te doen" moet zijn. Ik wens je succes met de „dezezomeruitzoekpuzzle" en verneem t.z.t. de uitslag. Tot ziens en tot zaterdag. K.V. cu-W (0) 15

Het Zeskant | 1956 | | pagina 21