kijkje OVER BUURMAN'; schuïïing Het wonder van de eeuw vertoonde zich bij Gusto, waar iemand schreef, dat hij in zijn eentje „Het Zeskant" met kopij kon vullen. Hij moest het echter kort maken en schreef er daarom nóg een halve pagina tegenaan. Overigens zullen er onder U lezers zijn, die zo'n „Zeskant" een aanmer kelijke verbetering zouden vinden. Zijn onderwerp is namelijk: voetbal. „Philatelie" lezen wij bij J. K. boven een artikeltje en dan blijkt het niet te gaan over de derdedaagse koorts of een ander wetenschappelijk onderwerp, maar over postzegels verzamelen. Een sprekend voorbeeld hoe een overigens leerzame en nuttige vrijetijdsbesteding mooi woord, hè? door een vreemde naam zijn stand ophoudt. „Cigarannulustiek" is een term, die wij per heden zullen gaan gebruiken voor sigarenbandjes sparen. Tien tegen vijftien legt de redactie van L.S.Z. uit voor de stelling, dat vroeger en nu toch iets op elkaar lijken, zelfs al verdwenen Verona en Veerhuis voorgoed. Hoewel slechts vagelijk bekend zijnde met de techniek van speculeren en wedden, menen wij, dat een dergelijk aanbod niet getuigt van vertrouwen in de eigen stelling. Een buitenstaander zou een verkeerde indruk kunnen krijgen van de heer F„ die bij Verschure met pensioen ging. Onafgebroken heeft hij 34 jaar aan de draaibank gewerkt en dat hadden wij in Amsterdam niet verwacht. Of zou soms, zo vragen wij ons af, de bank van hetzelfde type geweest zijn als de banken, die Conrad-Stork te koop aanbiedt voor tien gulden per stuk. Dit zijn banken, die enige jaren op het fabrieksterrein hebben gestaan, tuinbanken. Maar zijn dat tuindraaibanken? Of draaituinbanken? Bij ,,De Klop" lezen wij dat het niet voor iedereen is weggelegd om stroom van 220 of 380 volt te weerstaan, aldus schrijft een anonieme heer ,die schuilgaat achter de benaming „Praatjesmaker". Nou, dat had Gédégé ook wel kunnen schrijven. Voorlopig leek het (220 of 380 Volt) hem, P., wel voldoende. Dat zal je gedacht wezen. Wij denken er evenmin aan hiervan iets op ons verlanglijstje 1956 te plaatsen, zoals de heer P. ons aanraadt. Wij willen blijven, wat wij zijn en geen accu of condensator worden. IKONJCUS 12

Het Zeskant | 1956 | | pagina 28