1956 VANGT AAN Het jaar 1955 is voor de I.H.C. Holland en voor de zes aangesloten bedrijven, Conrad-Stork Haarlem, Werf Gusto Schiedam, De Klop Slie- drecht, J. K. Smit en L. Smit Zoon Kinderdijk en Verschure Amster dam, een jaar van grote activiteit en bedrijvigheid geweest. Een grote schaduw is daarop gevallen door het overlijden van de heer N. W. Conijn, een van de oprichters van de I.H.C. Holland. Hij heeft veel in het belang van de I.H.C. gedaan en wij zullen hem met ere blijven gedenken. In 1955 werden vele orders, die onderhanden waren, afgeleverd. Hoewel de juiste cijfers nog niet bekend zijn, hebben wij de verwachting, dat de bereikte resultaten niet bij die van 1954 zullen achterblijven. Gedurende de 10 jaar, die sinds het einde van de laatste wereldoorlog zijn verlopen, is de omzet van de I.H.C. Holland belangrijk gestegen. Wij laten hieronder een lijst volgen van de opdrachten, die in 1955 werden afgeleverd: vier viskoelschepen 2600 t D.W. twee motorvrachtschepen 4500 t D.V/. vier snijkopzuigers twee sleepzuigers drie patrouillevaartuigen vijf baggermolens een grijperhopper een bakkenzuiger een snijkophopperzuiger een opjaagstation en persleiding drie sleepboten een rotsbreker Verder werden verbouwingen uitgevoerd, nl. aan een vrachtschip en een hopperzuiger, terwijl veel reservedelen voor baggermaterieel en tinmolens geleverd werden. De afdeling Holland Cranes leverde verschillende kranen af. Belangrijke vernieuwingen en uitbreidingen hebben in die 10 jaren in de bedrijven plaats gehad, waarmede tientallen miljoenen guldens gemoeid waren. Ver beteringen in de organisatie werden aangebracht en nieuwe werkmethoden ingevoerd. De I.H.C. Holland heeft haar vleugels over de gehele wereld uitgespreid en in alle landen, waar behoefte aan onze producten bestaat, heeft de I.H.C. goede vertegenwoordigers, die haar belangen verdedigen tegenover de concurrentie van andere landen. Steeds wordt aan de uitbreiding en verbetering van deze verkoopsorganisatie gewerkt en worden nieuwe rela ties aangeknoopt. Het M.T.I. (Mineraal Technologisch Instituut), ons laboratorium in Delft, verdiept zich steeds verder in de technische problemen, die zich op ons gebied voordoen en speurt naar verbeteringen van de werktuigen, die wij leveren. Wij mogen zeggen, dat wij in de afgelopen tien jaren belangrijk zijn vooruit gegaan. Wij weten, dat al dit werk vruchtbaar is geweest, maar ook, dat wij altijd nieuwe wegen zullen moeten zoeken om onze vooraanstaande positie op de wereldmarkt te behouden. De I.H.C. Holland moet de allerbeste werktuigen leveren en er zeker van zijn, dat deze de werken, waarvoor zij bestemd zijn, op de beste wijze kunnen uitvoeren, wil zij haar goede naam waardig blijven. Daarom zullen 3

Het Zeskant | 1956 | | pagina 3