DE TIENDE BEGINT! wij ons allen moeten blijven inspannen om de kwaliteit nog op te voeren, hetgeen meebrengt, dat wij ons in alle opzichten verder moeten bekwamen, om ieder voor zich het beste werk te kunnen leveren. Indien men de werktuigen, die de I.H.C. Holland nu aflevert, vergelijkt met die, welke 30 of 40 jaar geleden geleverd werden, dan is geen verdere uitleg nodig. De resultaten van al deze handelingen van de laatste jaren bewijzen, dat wij op de goede weg zijn en stemmen tot tevredenheid. Belangrijke nieuwe bestellingen, die geboekt zijn, verschaffen de I.H.C. bedrijven volop werk in 1956 en een deel van 1957. Op het gebied van baggermaterieel worden geen bestellingen geplaatst met levertijden van drie of meer jaren en onze activiteit mag dan ook niet verflauwen, willen wij ook in verdere jaren voldoende werk voor de bedrijven houden. De concurrentie, vooral met het buitenland, is scherper geworden, zodat de I.H.C. Holland, wil zij met haar aanbiedingen een kans maken, scher per moet rekenen. Daar de productiekosten van de bedrijven gestegen zijn en waarschijnlijk nog verder zullen stijgen, is het noodzakelijk, dat de productiviteit wordt opgevoerd, willen wij niet van de exportmarkt ver drongen worden. Zakelijk gezien zijn wij voor de naaste toekomst optimistisch. Moge dit ook zo zijn bij U allen, als het gaat om Uw gezondheid, Uw geluk en dat van Uw gezinsleden. Wij wensen U een zeer voorspoedig Nieuwjaar. A. J. M. Verschure. U weet hoe het gaat met een elftal, als er eentje in zit, die probeert op zijn eigen houtje goaltjes te maken en niet samenspeelt met zijn makkers. In een goede club speelt iedereen samen. In de I.H.C.-club is dat precies hetzelfde, om resultaten te bereiken moet iedereen het 'spel' spelen, elk op zijn eigen plaats. De doelpunten, die dan gemaakt worden vindt U in onze vaste rubriek „Werk aan de Winkel". En nu leest u op het ogenblik het eerste nummer van de tiende jaargang van Uw en ons „Zeskant", waarin de laatste doelpunten te vinden zijn. Negen jaar lang hebben wij geprobeerd U te vertellen over het wel en wee van de I.H.C., meestal was het wel en geen wee; laten we hopen, dat het zo mag blijven. Om U te helpen het spel goed te spelen hebben wij U zoveel mogelijk op de hoogte gehouden van wat er in onze bedrijven gebeurt: nieuwe orders, tewaterlatingen, proefvaarten, afleveringen, en dan weer nieuwe orders, enz. Door kleine technische schetsjes zocht de redactie U warm te maken voor dingen, die voor Uw werk van belang zijn en die ons allen wakker moeten houden om strijdvaardig te blijven, want denk er aan: de doelpun ten, die de concurrentie maakt, staan niet in „Het Zeskant", maar ze zijn er wel! 4

Het Zeskant | 1956 | | pagina 4