BEPROEVING VAN DE H.A.M. 302 jmmtt C.O. 321 Wanneer wij ooit een aantal lieden met verstand van baggerwerktuigen bij elkaar hebben gezien, dan was dat aan boord van de hopperzuiger „HAM 302", die in de Lek lag proef te baggeren. Deze hopperzuiger is voorbestemd een pronkstuk uit de omvangrijke vloot van de aannemer eigenaar te worden en vele bevriende relaties waren naar de Kinderdijk getogen om het te bewonderen. Daaraan was een uitnodiging van de I.H.C. om eens naar de nieuwe L.S.Z.-valbok te komen kijken, overigens ook niet vreemd. Deze valbok is enige tijd geleden gepatenteerd en werd nu voor de eerste maal in de praktijk toegepast. Toen de beproeving begon, haastten velen zich dan ook nieuwsgierig naar de plek waar de valbok midschips aan stuurboord staat opgesteld. Wie verwacht had iets sensationeels te zien, kwam in elk geval bedrogen uit, want even soepel alsof er reeds tientallen valbokken zo gemaakt waren, ging de zuigbuis tewater. De talrijke aanwezigen, waaronder directieleden en ingenieurs van vele baggeraannemingsbedrijven, Rijkswaterstaat en Delta-commissie, brachten de rest van de dag door met opgewekte conversatie en nauwkeurige inspec tie van het schip en al wat erin stond. Wij zagen een hooggeplaatst heer, die het feilloos scharnieren van de deuren van de manschapsverblijven be wonderde. Een ander hield zich onledig met het tellen van de schalmen aan de kettingen van de bodemkleppen, terwijl een derde gewapend met een blocnoot en een stompje potlood de hopperzuiger van zijn dromen liep uit te tekenen. Wij willen hopen, dat de I.H.C. Holland straks ook in de gelegenheid gesteld zal worden deze hopperzuiger te bouwen. N.O. (IHC) Zoals gebruikelijk waren de weken voorafgaande aan het vertrek van het schip, niet ontbloot van een zekere koortsachtigheid, om het niet te over- 5

Het Zeskant | 1956 | | pagina 5