Ideeën terwijl een ander met duizend gulden per week nog ontevreden is. Maar het gaat niet zozeer om de stoffelijke waarden. Ook de geest moet tevre den zijn. De arme kan in zijn armoede gelukkiger zijn, dan de rijke in zijn rijkdom Wil het jaar 1956 voor ons een goed jaar zijn, dan zullen we allen aan het geluk moeten meebouwen; niet alleen aan dat van ons zelf, maar ook en vooral aan dat van anderen. Om gelukkig en tevreden te zijn moeten we ook een behoorlijk loon ontvangen. Daar staat tegenover, dat we dat loon dan ook eerlijk moeten verdienen met de arbeid, die we ieder op zijn plaats verrichten. De man, die de hele week of de hele maand de lijn trekt, kan naar ons gevoelen niet gelukkig en tevreden zijn met zijn loon of salaris; hij weet, dat het hem eigenlijk niet geheel toekomt. Wie iedere week een paar maal te laat op zijn werk komt... Maar wat zijn dat alle maal voor gedachten bij de aanvang van een nieuw jaar? We hadden het over het nieuwe jaar en over hetgeen we moeten doen om er een goed jaar van te maken. Sir Baden Powell, de oprichter van de padvinderij, heeft eens gezegd; Ik heb voor jonge mensen drie adviezen om in het leven te slagen; het eerste is; Werk; het tweede is: Werk en het derde is: Werk. Mannen (en vrouwen) van de Werf Gusto: We staan voor een nieuw jaar. Pak het aan en maak er iets goeds van. Werk en wees qelukkiq in 1956. VERGADERING IDEEËNBUS-COMMISSIE OP ZATERDAG 17 DECEMBER 1955 Idee 107 D. de Greve. Naar aanleiding van opmerkingen van inzender, wordt het idee nogmaals besproken. De commissie ziet echter geen aanleiding een andere beslissing te nemen. Idee 110 W. Tromer. Voorkomen van corrosie van luchtleiding. Wordt wederom aangehouden. Idee 116 C. L. H. Winkelman. Gebruik van gedrukte formulieren. Idee is niet van grote betekenis en behoort ten dele tot de taak van de inzen der. Het is niet nieuw. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 118 A. Antheunisse. Verbeteringen koperslagerij. De drie genoemde punten zijn of niet uitvoerbaar of leveren niet de beoogde verbete ringen op. Geen beloning. 2 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 8