ITALIAANSE ARBEIDSKRACHTEN Idee 121 A. Leerentveld. Transport van stootknipplaten. Is alleen bij grote partijen bruikbaar. Nader advies wordt nog ingewonnen. Aangehouden tot de volgende vergadering. Idee 123 Th. v. d. Heuvel. Productieverhoging 9001 ton pers. De oplagen zijn niet groot genoeg om de kosten van de matrijzen rendabel te maken. Aanmoedigingspremie: f, 10, Idee 124 M. Huizer. Wijze van vervaardiging van mallen voor statosec- brandmachine. De voorgestelde werkwijze levert verschillende voor delen op; spaart tijd en materiaal. Blijkt in de praktijk zeer goed te voldoen. Premie: 100, Idee 125 F. Heusdens. Bijvoegen in „Het Zeskant" van het Veiligheids blad „Veilig Werken". De Commissie is van oordeel, dat het geven van te veel lectuur over een bepaald onderwerp, geen nuttig effect afwerpt. Bovendien heeft de Werf Gusto geen invloed op de inhoud van „Veilig Werken". Geen beloning. Idee 126 F. Heusdens. Excursies voor familieleden van werknemers, aan het bedrijf. De grondgedachte kan wellicht ten uitvoer worden gelegd, dooh uitvoering, als door inzender is aangegeven, is niet mogelijk. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 127 F. Heusdens. Oprichting overlijdensfonds. Dit idee behoort niet thuis bij de Ideeënbus-Commissie, doch bij de Kernen. Een verplichting tot deelname aan het voorgestelde fonds kan niet worden opgelegd. Bovendien zou het instellen van een fonds ingrijpen in de door de Directie in voorkomende gevallen te treffen voorzieningen. Geen beloning. Idee 128 P. Steeds, Maken van boorolie-afvoerbakjes bij boormachine en verplaatsing van de schakelaar van een boormachine. Beide ideeën zijn voor verwezenlijking vatbaar en geven een besparing en verho ging van de veiligheid. Premie: 20, Idee 129 J. F. Th. Zwamborn. Klem voor het vastzetten van laswerk. Het idee bevordert het vlotte werken. Is reeds toegepast en voldoet goed. Premie: 15, Idee 130 W. M. Kolsteren. Verhoging duurzaamheid van spanten-oven. De Commissie acht de voorgestelde werkwijze niet mogelijk, omdat de eenmaal op temperatuur gebrachte steen niet meer gemetseld kan worden en de later aangebrachte specie niet meer vasthoudt. Geen beloning. Vrijwel iedereen, die bij de Werf Gusto werkt, zal weten, dat er bij ons enkele Italiaanse arbeiders werken. Het nijpend gebrek aan arbeidskrachten heeft er de verschillende werven toe gebracht over te gaan tot het aan nemen van Italiaanse arbeiders, die in het eigen land met een grote werk loosheid te kampen hebben. (0) 3

Het Zeskant | 1956 | | pagina 9