oplossing, waarbij een gat in de haak zou moeten worden geboord, is niet toegestaan, omdat dan de sterkte van de haak zou vermin deren en de veiligheid in gevaar komt. Geen beloning. Idee no. 133. Th, J. Collignon. Hulptakels achter rolschaar in scheeps- bouwhal. De Commissie kan nog niet beoordelen, of dit idee de gewenste oplossing geeft en zal dit nader onderzoeken. Idee wordt aangehouden en overgebracht naar 1956. Idee no. 134. J. M. Feijen. Verstelbare matrijs en veiligheidsbeugel voor het smeden van beugels. De Commissie is van oordeel, dat de ont worpen constructie de veiligheid verhoogt. Premie: 10. Idee no. 135. A. van Es. Nieuwe drukmal voor opzetplaten in de afd. mijnbouw. Het idee is goed en kan steeds gebruikt worden, wanneer de pers, waarop het werk eigenlijk gemaakt moet worden, bezet is. Premie: 25. Idee no. 136. H. Winsveen. Verstelbare matrijs voor het vervaardigen van beugels van verschillende maten. Het idee is niet compleet, omdat de inzender niet heeft aangegeven, hoe de bovenmatrijs moet worden gemaakt. Inzender dient het idee verder uit te werken en dan op nieuw in te zenden. Geen beloning. Idee no. 137. H. C. P. de Groot. Besparing op bandenverbruik van trac tors e.d. door het toekennen van een premie op zuinig gebruik. Ook dit idee is niet compleet, omdat niet is aangegeven, hoe de bedoelde premieregeling zou moeten luiden en welke normen bij de toekenning daarvoor zouden moeten gelden. Aanmoedigingspremie: 5. Idee no. 138. J. W. v. d. Heide. Bevordering van nauwkeurigheid van knikwerk. Het idee is niet uitvoerbaar, omdat het aanbrengen van de centers zeer moeilijk is, en niet nodig, omdat de mogelijkheid aan wezig is een aanslag te maken. Geen beloning. Idee no. 139. G. Arends. Het vastleggen van de mogelijkheden van de werktuigmachines ten behoeve van de tekenkamers. De Commissie acht het nuttig over dit idee nog nader advies van de bedrijfsleiders in te winnen. Wordt aangehouden en overgebracht naar 1956. Idee no. 140. J. H. van Schijndel. Maken van een tandheuvel op de rails (0) 19

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11