jubileum *53 ouman Op 3 januari 1956 was Baas Bouman 40 jaar verbonden aan de Werf Gusto. Die dag werden hij en zijn echtgenote in de vergaderzaal ontvangen door de Directie. Hier voerde als eerste de Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. Peek, het woord. Hij schetste de verdienste van de jubilaris voor het bedrijf en wees er op, dat het bedrijf deel uitmaakt van een grote gemeenschap, het Nederlandse volk. De overheid, die zeer veel belang stelling heeft voor het bedrijfsleven, verheugt zich met het bedrijf over dit jubileum. Ten slotte deelde spreker mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan baas Bouman de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Vervolgens sprak de Directeur de Heer A. Smulders baas Bouman toe en dankte hem voor hetgeen hij in de afgelopen 40 jaar voor de Werf Gusto heeft gedaan. Hij wenste de jubilaris van harte geluk en overhandigde hem een enveloppe met inhoud, alsmede het verguld-zilveren insigne. Ten slotte sprak de heer Drs. S. Kamstra, die de gelukwensen van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel overbracht en de grote zilveren legpenning met het vererend getuigschrift aanbood. Na de officiële toespraken bleef het gezelschap nog enige tijd bij een kopje koffie bijeen. Op de vooravond van het jubileum werd Baas Bouman in de Kantoor- cantine door het personeel gehuldigd. Er werd gesproken door de heren Binnema. bedrijfsleider van de Machinebouw, de Wit, baas in de Draaierij, en van Schijndel. De vele woorden van waardering en vriendschap gingen van verschillende geschenken vergezeld. (0) 27

Het Zeskant | 1956 | | pagina 19