START IN 1956 BULLETJE EN BONESTAAK De start van het P.V. programma in 1956 is niet slecht geweest. Dat zullen velen met ons eens zijn, die de film hebben gezien, die op 16 en 17 januari jl. werd gedraaid in de grote zaal van het gebouw Irene. De voor film „Sneeuwserenade" gaf buitengewoon aardige scenes weer, waarbij zang en muziek het belangrijkste onderdeel vormden. Aan deze film werk ten o.m. mede: het Milt Herth Trio, Het Alpine Octet en Gloria Jean. In de hoofdfilm „Buitenlands correspondent", een product van de be roemde regisseur Alfred Hitchcock, werd de geschiedenis van een Ame rikaanse journalist geschetst, die naar Europa wordt gezonden in de tijd, dat aan de voorbereiding van de tweede wereldoorlog reeds koortsachtig werd gewerkt. Hij raakt verwikkeld in een spionnagecomplot, waarvan een reeks span nende avonturen het gevolg zijn. Het nieuws weet hij op een originele manier aan zijn krant door te geven, niettegenstaande alle maatregelen zijn getroffen het contact tussen de journalisten en hun redactiebureaux onmogelijk te maken. Al met al een vlotte, spannende triller, alhoewel wij als „deskundige" Hollanders wel even vreemd hebben gekeken naar de „Hollandse molens", zoals Hitchcock ze heeft weergegeven. Beide avonden was de zaal bijna geheel gevuld met toeschouwers, hetgeen het bestuur vanzelfsprekenl zeer op prijs heeft gesteld. Hebt U enig idee hoeveel decibel vierhonderd jonge kelen tezamen kunnen ontwikkelen, als de bezitters daarvan uit alle macht kreten van bijval of afkeuring slaken? Nu, wij niet, maar het was af en toe verbijsterend. De kinderen van de P.V.-leden, die op zaterdagmiddag, 28 januari jl., in de grote zaal van het gebouw Irene intens meeleefden met de avonturen van Bulletje en Bonestaak, brachten dit alles te weeg. Het was dan ook wel de moeite waard wat door het Amsterdamse Jeugd toneel onder leiding van Paul Ostra op de planken werd gebracht. De ondeugende streken van het bekende tweetal veroorzaakten orkanen van gelach, terwijl commentaar en aanmoediging niet ontbraken. De ver- 28 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 20