"TROPICA" Terug op de aarde, ben ik naar huis gegaan, hoe ik thuis ben gekomen, weet ik niet. Vaag herinner ik mij het gezicht van Van Berg, een „medelijder" in het drama, die als Engelbewaarder gefungeerd heeft. Mijn vrouw moet het begrepen hebben, ze schonk me een kop zwarte koffie met iets er in, waar ze anders heel zuinig op is, en zei: Wie heeft je zo toegetakeld? Prompt vertelde ik haar het drama. Ze keek me aan en zei: Is dat alles? Maak je toch niet zo druk om niets, ben je dan het sprookje vergeten van „De kleren van de Keizer"? Lees het over en ga slapen. Zondag ben ik opnieuw naar de totaal verlaten zalen getogen om nog eens alles rustig te bezien, en het is waar, echt waar ik ging net zo wijs weg als ik gekomen was, alleen twee kwartjes armer. Maar 4 februari zal dit alles onthuld worden, dan komt er een Heer met glaasjes (projectie) de projectieloze prenten bespreken. Ik hoop, dat in onze verwarde en onttakelde hersenen een glimpje begrip mag ontstaan om deze voor ons nog alleen mateloze rommel mooi te vinden. Laat ons openstaan voor alles wat nieuw is en niet vervallen in de steeds terugkerende fout, „van wat een boer niet kent, eet hij niet maar laat ons anderzijds niet huilen met de wolven in het bos. Nu is „Beati" nog een kolkende zee van verontwaardigde schilders, die niet geloven kunnen, dat deze techniekloze onzin eens onze Musea zal sieren, als waardevolle uitingen van emoties. Om te sluiten wil ik in gedachten even teruggaan naar het Rijksmuseum in Amsterdam, naar de zaal van Rembrandt's zelfportretten. Hij was ook een onbegrepen schilder, toen hij deze maakte. Maar wat een verschil, wat een mateloos verschil. Zou onze tijd de oorzaak zijn van zulk een teruqqanq? Ta? „Wat een rottijd!" P. J. M. De feestelijke jaarvergadering ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van „Tropica" werd een succes. Op 12 januari jl. kwam niet minder dan 75% van de leden naar gebouw „Irene" en bevolkten zaal I tot en met tegen het behang. De jubilaris-voorzitter, een der oprichters van de vereniging, hield een enthousiaste toespraak en glunderde de gehele avond van werkelijk genoegen. Het huishoudelijk gedeelte werd in een half uur afgehandeld, echter niet zonder dat de leden een goede indruk kregen van de achter ons liggende maanden. Het Bestuur bleef ongewijzigd. Door de P.V.-secretaris werd de vereniging ge feliciteerd met het 5-jarig bestaan. We hoorden tevens dat Tropica met z'n 100 leden de grootste onderafdeling van de Personeelsvereniging Gusto is. En daarbij zeker een der voortvarendste. Na de uitgebreide verloting waar niet minder dan 50 prijzen werden ver loot, kwam het feestelijk gedeelte. Een viertal films boeiden de bezoekers tot het uiterste en we voetbalden met Puskas mee, bezochten de Tsjechische bossen, kwamen zelfs achter (0) 31

Het Zeskant | 1956 | | pagina 23