kijkje OVER BUURMAN'; SCHUTTING Bij „De Klop" beklaagt de heer Gédégé zich als steeds op rijm, om niet te zeggen in dichtvorm over de prijzen, die de redactie van het blad dat op de achterzijde dezes verschijnt, uitlooft voor haar puzzles. Ook vond hij de puzzle te moeilijk. Dat zeggen de vierhonderd inzenders hem niet na. En wat die prijzen betreft, het is een aardigheidje, geen bijverdienste. Een heer bij Gusto heeft bewust guppen gekweekt in vallisneriabakjes, een feit dat wij het nageslacht en de I.H.C.-collega's niet willen onthou den. Maar vallisneriavrouwtjes kwamen in cryptobakje en bij het tweede en derde nestje werd de teruggang merkbaar... Bij L.S.Z. een heel verhaal over de ongevallenwet en deszelfs ingewik keldheid. Voor het geval dat U het niet wist, zijn wij zo vrij U erop te wijzen, dat U slechts de helft van de normale uitkering ontvangt, indien het ongeval U overkomt terwijl U onder invloed bent van sterke drank. De wet ziet dus de mogelijkheid onder de ogen, dat U in die toestand aan Uw werk, van Uw werk komt of op Uw werk bent. In dit opzicht is de wet optimistischer dan wij... Uit het water opgehaald zijnde bleek een redacteur van J. G K. Smit te doen te hebben met een blauwe drenkeling, als wij het nieuws van deze te goeder naam en faam bekend staande firma mogen geloven. Het was een EHBO-wedstrijd en de situatie was nog ingewikkelder dan anders. De blauwe drenkeling haalde de redacteur uit het water dat staat er en een en ander bleek een gevolg te zijn van het water... Zijn rechter- onderarm die van de redacteur, van de blauwe drenkeling of van Ironicus(?) had halverwege een flinke kniek... Het derde elftal van Verschure kan de rest van de competitie voor zijn plezier voetballen, hetgeen ons vreemd leek. Dat elftal kan niet meer kampioen worden of degraderen. Nu voetballen ze dus voor de pret. De voetbalclubs achter wier goals wij groot geworden zijn, althans onze maximale lengte bereikt hebben, voetballen daar altijd voor. Bij Conrad-Stork heeft de heer W.L.B. sinds 1949 ontelbare kisten en kratten in elkaar gezet. Een taak, die onze warme waardering, maar in deze formulering tevens onze diepe verbazing heeft opgewekt. Want hoe veel kisten en kratten kan men in elkaar zetten? Steeds een kist in een kist in een krat in een kist in een krat in een krat in een kist, ontelbaar veel, als een verzameling holle stapelblokken, waar kinderen mee spelen, maar dan op gigantische schaal... 28

Het Zeskant | 1956 | | pagina 32