-¥■ Ideeënbus-Verloting Idee no. 16Het vervangen van de band van het op de teken kamer in gebruik zijnde normaliënboek door een ringband. Dit idee is zeer juist; de thans in gebruik zijnde band heeft vele nadelen. De Commissie is bovendien van oordeel, dat het boek in verschillende delen dient te worden gesplitst. Geen beloning, aangezien het idee anoniem is ingezonden en slechts is voorzien van de adhaesiebetuiging van een aantal leden van het tekenkamerpersoneel. VERGADERING INDEEËN-COMMISSIE OP 18 FEBRUARI 1956 Idee no. 17. J. de Ruiter. Verbetering van de verlichting door fluores centie-buislampen. Het idee is goed en geeft verbetering. Premie: 10. Idee no. 18. L. Franken. Aftekenen met de slaglijn door één persoon. Het idee is goed; de uitvoering kan nog verbeterd worden. Premie; 15. Idee no. 19. P. J. G, Oomen. a. Bezuiniging op het waterverbruik, b. Ver korting van het verlies van arbeidstijd bij kleine ongevallen. Idee a. is bruikbaar en kan zonder kosten worden toegepast. Idee b. zal ter beoordeling aan de fabrieksarts worden voorgelegd. De Commissie meent, dat dit laatste idee wel op bezwaren van medische aard zal stuiten. Premie: 10. Idee no. 20. J. de Brttyn. Verbetering van verdeelkast voor aansluiting van looplampen aan boord. Het idee is goed en geeft een verbetering. Premie: 15. Idee no. 21. J. de Bruyn. Betere werkwijze voor het opsnijden van werk- bouten. De voorgestelde werkwijze is niet juist, daar het gevaar bestaat, dat de draad wordt beschadigd. De juiste methode zou zijn, dat de werf te Slikkerveer de bouten naar de Werf te Schiedam zendt, waar men voor het opsnijden van bouten is ingericht. Aanmoedigingspremie: 5. Idee no. 22. J. de Bruyn, Verbeterde opberging van boren enz. De voor gestelde methode is op zichzelf wel goed en bruikbaar, doch de com missie acht de op de Werf te Schiedam toegepaste methode nog beter. Aanmoedigingspremie: 5. Idee no. 23. L. Franken. Nieuwe methode voor het buigen van spanten. De voorgestelde werkwijze lijkt in theorie wel goed, doch is practisch waarschijnlijk niet uitvoerbaar. Wordt aangehouden. Idee no. 24. H. C. P. de Groot. Besparing op banden van tractors. De Commissie zal nader onderzoeken of het idee, zoals het door inzender is uitgewerkt, te verwezenlijken is. Aangehouden tot de volgende vergadering. Bij de reorganisatie van de Ideeënbus heeft de Directie o.m. bepaald, dat jaarlijks een extra-prijs van 500.zou worden verloot onder de inzen ders van de beloonde ideeën. Toen zaterdag, 25 februari 1956, de betrokken inzenders, de leden van de Ideeënbuscommissie, de Kernvoorziters, de sociale verzorgster, de bedrijfsleiders en de Directie in de kantoorcantine 36 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10