bijeen kwamen, heerste er een beetje de stemming van „Vol verwachting klopt ons hart". Wie van de 60 gegadigden zouden de twee prijzen resp. vijfhonderd en tweehonderdenvijftigd gulden mee naar huis nemen? Twee prijzen; ja, want de Directie had behalve de reglementaire prijs van 500. nog een extra-priis van 250.beschikbaar gesteld. Voordat tot de trekking werd overgegaan wees de Directeur Mr. H. Smul ders er op, dat het bedrijf slechts economisch kan werken als iedereen er aan medewerkt om de meest efficiënte werkwijze toe te passen. Het is goed, dat ook de werknemers zich daarop bezinnen. Indien de Werf door het toepassen van betere werkmethoden goedkoper kan werken, blijft het mogelijk de concurrentie het hoofd te bieden. De inzenders van de be loonde ideeën hebben aan het verbeteren van de werkmethoden hun mede werking verleend en daarvoor komt hen de dank van de Directie toe. Mr. Smulders deelde nog mede, dat in 1955 in totaal 143 ideeën zijn inge diend; 56 daarvan kwamen niet voor een beloning in aanmerking. Twee gevallen werden naar het nieuwe jaar overgeboekt. In 25 gevallen werd een aanmoedigingspremie toegekend; dat waren gevallen, waarin de inzen ders zeer ernstig hebben getracht een verbetering aan te brengen, doch er niet in geslaagd zijn daarvoor een technisch uitvoerbare werkwijze aan te geven. Ten slotte zijn er 60 inzendingen met een premie beloond en deze inzendingen loten mee om de extra-prijzen. Vervolgens werd door de heer J. H. v. d. Wal, voorzitter van de Beamb- tenkern, het eerste lot getrokken. Bij opening van het briefje bleek J. Suvaal de winnaer te zijn van de 500.Het tweede lot werd getrokken door de heer G. F. Meijers, voorzitter van de Fabriekskern, en bracht de prijs van 250.bij E. Roelofs. De heer Mr. H. Smulders reikte de prijzen aan de winnaars uit en zeide te hopen, dat in 1956 wederom een groot aantal ideeën zou worden ingezonden. (0) 37

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11