Zo bleek bij de controle op de gasmeters van de verwarmingsbakken voor de zoveelste keer, dat onbevoegden aan de meters hadden gedraaid om meer of minder gas te krijgen. Heren, blijf toch van die meters af! Ze worden door een vakman afgesteld en dat gebeurt niet voor niets. Propaangas is een sluipgas, dat zwaarder dan de lucht is en bovendien explosief. Laat de regeling van dat gas aan de vakman over en voorkom op die manier ongevallen. Zowel op Bouwno. 93 als op de Werf te Slikkerveer stond een poosje geleden een gasfles „in de hens". Oorzaak? Och, U kent dat wel; koud weer, bevriezen van meters, even een grote lamp genomen met een armatuur en die onder de meter gelegd voor de verwarming en dan lekker toedekken met oude lappen of zakken. Maar er niet aan denken, dat die lappen of zak ken natuurlijk vlam vatten. En dat er dan nog een opeen hoping van gas ontstaat met als gevolg een prachtige, maar levensgevaarlijke „fik". Een vakman zal het zo vast en zeker niet doen! Heren, U weet toch allemaal wel wat voor een ramp zo n fles kan veroorzaken. Plaats de fles aan boord als het maar even mogelijk is in staande stand. Wanneer dit absoluut niet mogelijk is maar dat komt maar zelden voor zet er dan een behoorlijk blok onder, zodat de schuine stand van de fles minstens 25 graden is. En nu nog wat! De veiligheidsbril is er niet alleen voor de draaier, slijper, hakker, boorder enz., maar ook voor de electrisch lasser, die er behoort uit te zien als de man op bijgaande foto. Waarom deze man behalve een laskap ook nog een veiligheids- bril moet dragen? Kijk maar eens rond en U ziet vast en zeker ergens wel een lasser, die bezig is met het afbikken van slakken. In plaats van een veiligheidsbril te dragen, houdt hij zijn arm beschermend voor zijn ogen, om de slakken op te vangen! Inconsequent, hè? Was U soms die lasser? J. O. M. 42 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 16