EEN MAN VAN ADEL Woensdagavond, 8 februari 1956, heeft onze Personeelsvereniging kennis gemaakt met de „Masstadspelers", een Rotterdamse amateurtoneelgroep, die het blijspel met bovenstaande titel zeer vlot en goed verzorgd over het voetlicht bracht. Een vurige Spaanse edelman stelt heftige, pogingen in het werk het hart te winnen van een jonge Engelse, die om van de attenties bevrijd te wordenvoorgeeft een echtgenoot te hebben. De verschillende mannelijke huisgenoten, alsmede een „eveneens adellijke'' bezoeker worden door Don Ferdinand voor de echtgenoot in kwestie aangezien en tot een duel uitge daagd. Hieruit ontstaan vanzelfsprekend allerlei verwikkelingen en grap pige situaties. In de slotscène echter komt alles op zijn pootjes terecht en krijgt de onvermoeibare Spanjaard datgene, waarvoor hij drie bedrijven lang heeft gestreden. Voor het echter zover was heeft men kunnen genieten van de kostelijke humor en de vaak spitse dialogen, waaraan dit stuk rijk is. De spelers verdienen dan ook alle lof voor hun puntige vertolking en vooral voor het tempo, waarin dit stuk werd gespeeld. Voor de aanvang van de voorstelling en tijdens de pauze werd in de foyer gemusiceerd door het Entr' Acte Ensemble onder leiding van de heer Van Toorn, hetgeen door de bezoekers zeer op prijs werd gesteld. Dit gezel schap heeft geheel belangeloos zijn medewerking verleend. Bij afwezigheid van de voorzitter werd de avond geopend door de vice- voorzitter, de heer Ir. Bastian, die ook na afloop van de voorstelling de spelers en het orkest hartelijk dank zegde voor de verleende medewerking. Jammer was het, dat ook ditmaal verschillende bezoekers hun neiging tot „garderobe-racen" niet konden bedwingen, hetgeen uiteraard altijd zeer storend is voor het overige publiek, dat wél de beleefdheid in acht neemt. N. (0) 45

Het Zeskant | 1956 | | pagina 19