de P.V.? Bent U geen lid van Begin er dan vandaag nog mee! Zorg er voor, dat U alleen rode wormen hebt en geen witte, gele of blauwgrijze, die schadelijk kunnen zijn voor de vissen. Veel rode wormen zult U kunnen vinden onder rottende bladeren, vooral na een regenbui. Ze zijn reeds mooi schoon en klaar om fijngehakt te worden, want dit is de laatste bewerking, die de wormen moeten ondergaan om geconsumeerd te worden. De schadelijkste wormen zult U gewoonlijk vinden in mesthopen. Wist U overigens, dat U zelf rode wormen kunt kweken? Vraag Uw vrouw om de oude theebladeren voor U te bewaren; stop ze (de oude theebladeren. Red.) op een hoopje in de grond en na verloop van tijd zult U daar weer roode wormen kunnen vinden. Wanneer U in de tuin aan het spitten bent, moet U goed opletten of U geen mierennest tegenkomt. Als U er een vindt, verzamel dan een paar honderd eitjes en doe ze in een potje met water, zodat ze schoon worden. U kunt ze dan aan de vissen voeren, zoals ze zijn, maar ook fijngestampt. Maar U moet er op voorbereid zijn, dat U gedurende een paar uurtjes een melkachtige wolk in het water krijgt. Bloedwormen, larven van een mug, worden gewoonlijk gevonden in het slik van sloten en dergelijke watertjes, terwijl ze door het water steigeren als een „S", die per ongeluk zijn vinger in het stopcontact gestoken heeft. Ze vormen een prima voedsel van hoog gehalte en worden door de visjes graag opgesnoept. Eendagsvliegen en muskietlarven zijn gemakelijk te vinden door het feit, dat ze U opzoeken in plaats van U hen. Wees er echter voorzichtig mee met voeren, want ze zijn zeer snel volwassen en komen dan onder de dekruit door in Uw kamer, waar ze U gaan vervelen met hun duikvluchten en venijnige steken. We hebben nu verschillende soorten voer behandeld, behalve de pekel- kreeftjes. Als U aan de kust woont, bent U goed af, want dan kunt U ze met een infusienet zelf vangen, maar anders bent U aangewezen op de kwekerij. Koop een of twee buisjes bij Uw vereniging en laat geregeld de benodigde hoeveelheid eitjes uitkomen, al naar gelang U nodig hebt. De eenvoudigste manier is een hoeveelheid keukenzout (geen tafelzout) in een jampot vol met koud of hoogstens lauw water. Proeven hebben uitge maakt, dat warm water en een groter zoutgehalte het uitkomen zeer bespoedigen. (Overgenomen uit „Guppy 48 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 22