Met prachtig weer verlieten we zondagsmorgens de haven, rondden de hoek van Ceylon om recht streeks koers te zetten naar Chittagong. Wij hadden ech ter geen rekening gehouden met de cyclonen-tijd want al spoedig kregen we weerberich ten door, waarin van een cycloon sprake was, welke zich boven de Andamanen-eilanden ontwikkelde. Wij waren hier door wel verplicht koers te veranderen en een omweg te maken, aangezien we er anders midden in gevaren waren en Lloyd's naar alle waarschijn lijkheid wel de verzekeringssom aan Verschure had moeten uit betalen. Na veel omzwervingen kwamen we uiteindelijk in Port Blair op één van de An damanen-eilanden terecht, waar we 5 dagen geschuild hebben. Dit zijn wondermooie eilanden met een sprookjesachtige natuur. In deze 5 dagen werd dankbaar van de gelegenheid gebruik gemaakt om het schip nog eens grondig onderhanden te nemen, zodat het in Chittagong als nieuw kon worden afgeleverd. Daarna vertrokken we dan eindelijk naar Chittagong. Maar we waren nog geen 24 uur onderweg of er werd alweer een cycloon waargenomen, zodat we maar weer naar één van de eilanden terugkeerden om te schuilen. Na 1 j/2 dag werd de reis toen weer voortgezet, maar door al dat omvaren en dat geschuil hadden we een tekort aan brandstofolie gekregen om Chitagong te bereiken en waren we genoodzaakt om voor het bijbunkeren van olie naar Rangoon te varen. Wij kwamen daar behouden aan en verbleven aldaar 2 dagen waarin tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt werd om de tempels met de gouden daken en nog meer bezienswaardigheden met een bezoek te vereren. Maar ook daaraan kwam weer een einde en zo vertrokken we s morgens uit Rangoon en kwamen 3 dagen later in Chittagong aan. We waren zodoende 12 dagen over tijd aangekomen en hadden een afstand van 10.000 mijl afgelegd. Na de grijperhopper bedrijfsklaar te hebben gemaakt, werden aldaar zo ongeveer dezelfde beproevingen, die wij reeds in Holland gehouden had den, herhaald en bijna met nog meer succes. Het schip werd door de autoriteiten van de Chittagong-Port Commission zonder meer overgenomen en verricht tot grote tevredenheid van de C.P.C. op 't ogenblik in de haven van Chittagong de nodige werkzaam heden. Al met al was het een geweldig interessante en voorspoedige reis, waarbij niet de minste scheepsmoeilijkheden werden ondervonden. van Keulen. 37

Het Zeskant | 1956 | | pagina 25