KIJKJE OVER BUURMAN'* SCHUTTING Als U dat bericht over die brandweermannen bij Conrad-Stork zo leest, zou U kunnen menen dat daar noch op kantoor, noch in de fabriek, ooit iets gebeurt. De redaktie van het firmanieuws vindt het een rustig gevoel te weten, dat er steeds een staf van bekwame vaklieden gereed staat gediplomeerde brandwachten voor het geval dat er iets zou gebeuren. Zeker om ieder teken van aktiviteit in de kiem te smoren? De Redactie van „De Schakel'' opende ons nieuwe perspektieven op het Amsterdamse stadsschoon. Volgens een Amerikaanse bezoeker loeren de bruggen in deze stad op de hoofden van toeristen, die met bootjes in de stadsgrachten rondvaren. Volgens ons zit daarbij de gedachte voor om voldoende hoofden te verzamelen en daarmee die grachten te dempen. Want van regeringszijde vernemen wij, dat Amsterdam weer hoofdstad wordt, als ze voldoende „koppen gesneld" hebben „Oh jo, dat is niks. 'k Heb het zelf ook niet gelezen", zei een man van J. K. aan de Kinderdijk over een aanplakbiljet. Niet erg logisch maar wel erg typerend, niet voor de Kinderdijk, maar voor een heleboel mannen in een heleboel plaatsen in een heleboel landen. Ze hebben al een oordeel over allerlei dingen, voordat ze er kennis van hebben genomen. Gelukkig zijn we niet allemaal zo, tenminste niet altijd Een aanklacht, zó uit het hart, lazen wij in het Gusto-nieuws van de heer M. Een klacht, die wij wel wilden, dat alle Zeskantlezers konden lezen, met vele, vele plaatjes erbij. Het gaat over, beter gezegd: tegen, de moderne schilderkunst, waarvan de heer M„ zelf niet onverdienstelijk schilder, een tentoonstelling bezocht. LI weet wel, die volslagen onbegrijpelijke verf- klodders, waarvoor rijk en gemeente en culturele lieden vele guldens betalen. Nu hebben wij niets tegen het experiment, maar wel tegen gebrek aan vakmanschap bij een kunstenaar. Misschien is het wel eens iets om over te laten schrijven door de redaktie van het blad op de achterzijde dezes Dat tegenover rechten plichten staan is het onderwerp van een vers bij De Klop. Van de hand vanja juist, Gédégé. Dat is het nadeel van rechten verkrijgen, dat men daardoor ook een hoop plichten verwerft. Zo brengt ook de verkrijging van een bepaalde zekerheid met zich mee, het opgeven van een bepaalde vrijheid. Het ligt er maar aan, wat U liever Bij L.S.Z. een heel verhaal over kinderbijslag met talrijke bepalingen en inlichtingen. Wij hebben een idee voor de ideeënbus van de betreffende instanties. Iedereen krijgt kinderbijslag, iedereen betaalt loonbelasting. Als ze nou eens de loonbelasting verlaagden met hetzelfde bedrag, dat de kinderbijslag oplevert, dan wordt er een hoop innen en weer uitbetalen bespaard. Maar dat zal wel te eenvoudig zijn hebt 40

Het Zeskant | 1956 | | pagina 28