IckÜH 6us zestien bladzijden is, wordt er wel gezegd: wat hebben we deze keer een dun nummer. Maar er zelf eens iets voor schrijven, dat is er niet bij. Het zijn altijd weer een paar mensen, die het Zeskant vol moeten schrijven. Kan het Zeskant zo aan de verwachtingen voldoen? Het is in de eerste plaats bedoeld om de werknemers van de I.H.C.-vennoten te interesseren voor het werk van de I.H.C. En daarnaast is daar het firmanieuws om de gebeurtenissen in het eigen bedrijf te boekstaven. Wanneer nu de artikelen in het firmanieuws steeds door dezelfde persoon geschreven moeten worden, dan worden ze op de duur onleesbaar, omdat men steeds weer dezelfde stijl en dezelfde woordkeus krijgt voorgezet. Steeds weer dezelfde opvat tingen. Wil een personeelsorgaan aan zijn doel beantwoorden en wil het leesbaar zijn, dan is het nodig, dat veel meer personeelsleden dan thans er aan medewerken. Het personeelsorgaan is er niet alleen vóór het per soneel, maar het moet er ook zijn dóór het personeel. En waarom werkt men dan niet méér aan het blad mee? Is er dan niemand, die eens iets te zeggen heeft, dat ook voor anderen van belang is? Is het schrijven van een artikel dan zó moeilijk? Neen, heus niet. Kijk maar eens naar dit artikel. Het begon er mee, dat er geen onderwerp wasen het is toch een artikel geworden. Als U er aan begint, komt er vast en zeker wel iets uit de pen. Stuur het dan direct in. Bij voorbaat dank! W. VERGADERING IDEEËNBUS-COMMISSIE op 11 FEBRUARI 1956 Idee no. 1. A. Struik. Opspanstuk voor het draaien van stempelvoet. Idee is goed en uitvoerbaar, geeft tijdsbesparing. Premie: 10. Idee no. 2. P, Lighart. Scharnierende hangstelling aan schepen. De voor gestelde constructie is gevaarlijk, omdat de stelling bijgesteld zou moeten worden terwijl de arbeider op de stelling staat. De grondgedachte van het idee is misschien bruikbaar. Aanmoedigingspremie: 5. Idee no. 3. A. Hamerslag. Verbetering van het transport van lange staven en pijpen. Het idee is wel goed, maar kan niet worden uitgevoerd, omdat de ontworpen haken niet op de wagens kunnen worden aan gebracht. Aanmoedigingspremie: 7.50. Idee no. 4. W. P. Wies. Verbetering van verwarmingsapparaat voor warm waterbakken. De voorgestelde constructie is vrij kostbaar en naar het oordeel van de Commissie niet nodig, indien de apparaten deskun dig aangestreken worden. Nader advies zal hierover worden inge wonnen. Wordt aangehouden. 34 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 8