Idee no. 5. G. J. M. v. Buytenen. Vlugger en gemakkelijker verwijderen van vlocdplanken. Het idee, de vloedplanken van grepen te voorzien, is wel goed, doch de voorgestelde constructie is onbruikbaar. Aanmoedigingspremie: 10. Idee no. 6. C. Droog. Laten stencillen van bladen voor het maken van schetsen. De voorgestelde werkwijze is, naar de Commissie meent, omslachtig. De maten van de verschillende vullingen kunnen zeer wel op één schetsblad worden aangegeven. Omtrent de bruikbaarheid van het idee zal nog advies worden gevraagd. Wordt aangehouden. Idee no. 7. C. van Galen. Verbetering in de bediening van hijskranen. De voorgestelde oplossing is bruikbaar en geeft verbetering. Premie: 15. Idee no. 8. L. Franken. Verstelbare zichtplaat. Het idee is zeer goed bruikbaar en de constructie is goed. Zou zeker uitgevoerd worden, indien niet juist tot aanschaffing van een nog beter werkend apparaat zou zijn overgegaan. Premie: 25. Idee no. 9. J. H. v. GIls. Verandering van boorbeugels. Het idee geeft wel enige verbetering, maar het noodzakelijk aantal handgrepen wordt vermeerderd. Wordt aangehouden. Idee no. 10. A. Gelderblom. Verbeterde werkwijze voor het aanbrengen van oliegroeven op gevlakte machineonderdelen. Het idee geeft een betere productie in een kortere werktijd. Premie: 25. Idee no. 11P. de Ruiter. Verbeterde methode voor het uitpersen van rollagers uit tandkrans. Aan de voorgestelde werkwijze kleven nog veel bezwaren; de punten van de klem zullen niet sterker zijn dan de thans gebruikte haakjes, terwijl de geconstrueerde bout niet voldoende zal klemmen. Aanmoedigingspremie: 7.50. Idee no. 12. N. Paardenkoper en A. Brouwer. Verbetering van laskooien aan boord van schepen. Dit idee behandelt hetzelfde onderwerp als idee no. 2. Ook de consrtuctie heeft echter bezwaren. Aanmoedigingspremie: 5. Idee no. 13. G. Westdijk. Verbetering van de bevestiging van gereed schappen ten behoeve van de bestrijding van overstromingsgevaar. Inzender wil het bedoelde gereedschap gemakkelijker van de opberg plaats kunnen verwijderen. Het is evenwel juist de bedoeling, dat het niet al te gemakkelijk verwijderd kan worden. Geen beloning. Idee no. 14. L. C. Visser. Aanbrengen van voetpedaal aan pers in de afd. App.-bouw. Het aanbrengen van een voetpedaal zou de veilig heid bij het werken in gevaar kunnen brengen. Geen beloning. Idee no. 15. L. C. Visser. Aanbrengen van lange scharnieren in de klei- kisten. De scharnieren zouden zeer sterk aan roesten onderhevig zijn. Indien het deksel van de kist zodanig geopend wordt, dat het niet kan terugvallen, is het door inzender gesignaleerde euvel verholpen en geen enkele voorziening nodig. Geen beloning. (0) 35

Het Zeskant | 1956 | | pagina 9