bij de huidige werkwijze. Zij vreest evenwel, dat na verloop van tijd deze constructie ook fouten zal tonen. Premie: 10. Idee no. 12. N. Paardekooper en A. Brouwer. Verbetering van laskooien. De inzenders van dit idee hebben het oorspronkelijke idee nader toe gelicht. De Commissie zal zich hierover nog nader beraden. Wordt aangehouden. Idee no. 23. L. Franke. Nieuwe methode voor het buigen van spanten. De Commissie is van oordeel, dat de voorgestelde werkwijze geen verbetering brengt. Geen beloning. Idee no. 25. Th. J. H. Collignon. Hulptakel op loopkat met luchttakel achter de rolschaar. De Commissie acht de voorgestelde installatie te gecompliceerd. Het idee levert geen voordeel op. Geen beloning. Idee no. 26. W. Tromer. Beveiliging van de luchtleiding tegen corrosie. Hierover zal het advies van een deskundige buiten de werf worden gevraagd. Wordt aangehouden. Idee no. 27. A. Huisman. Afstandhouders voor grote platen bij de 900- tons pers. De inzender heeft zijn idee onvoldoende omschreven en uitgewerkt, zodat men hier eigenlijk niet van een „idee" kan spreken. Geen beloning. Idee no. 28. D. de Jong. Verbetering bij het aluminium-lassen. De Com missie betwijfelt of de aangegeven werkwijze en het gebruik maken van wijdere pijpjes tot een verbetering zal leiden. Zij meent, dat in dit geval de deskundige van de leverancier der lasapparaten advies zal moeten geven. Wordt aangehouden. Idee no. 29. L. Franken. Nieuwe beugelplaat voor het vervaardigen van beugels. De Commissie is van oordeel, dat de voorgestelde methode, vergeleken met de huidige werkwijze, geen voordeel geeft. Geen beloning. Idee no. 30. A. de Bruyn. Bevestiging van matrijs aan de plunjer van de pers voor het persen van beugels. De Commissie meent, dat de voor gestelde constructie wel een verbetering inhoudt, maar toch niet toe gepast mag worden omdat er nog verschillende gebreken aan kleven. Anderzijds is het idee waardevol, omdat het een veiliger werkwijze 52 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10