aangeeft en de aandacht vestigt op de huidige werkwijze, die vol komen in strijd is met de veiligheid. Premie: 15. Idee no. 31. W. Tromer. Voorkomen van beschadiging van lasmachines en -kabels. De Commissie wil zich over dit idee nog nader beraden. Wordt aangehouden. Idee no. 32. W. Tromer, Ophangen van laskabels aan boord van sche pen. Ook dit idee wordt aangehouden om de uitvoerbaarheid ervan na te gaan. Wordt aangehouden. Hierna sluiting. Van de mannen van Gusto Staalbouw, die in Den Haag bezig zijn een gebouw voor het G.E.B. te bouwen, ontving ik het onderstaande plaatje, met het opschrift „Iets voor de Ideeënbus!!??" En er onder stond: „VEILIGHEID, het „Leitmotiv van de afdeling Mon tage Den Haag'. Ik weet niet of zij in Den Haag de valgordels toepassen, zoals op het plaatje is aangegeven, maar in ieder geval blijkt uit het toezenden van het tekeningetje toch, dat ze in Den Haag over de veiligheid nadenken; dat ze beseffen, dat veiligheid een belang rijke factor bij de arbeid is. Er zijn mensen, die altijd op de be veiligingsmiddelen lopen te kankeren. Er valt altijd iets op aan te merken. B.v. het dragen van valgordels is zo onhandig. Het dragen van hoofdkap pen door de electrisch lassers veroor zaakt hoofdpijn. De veiligheidsbril- len beslaan. Met een veiligheidshelm op je hoofd loop je zo in de gaten. De veiligheidschoenen zijn zo zwaar. Het gebruiken van beveiligingen op m bcct)e mi2Cker N,mor. de machines maakt het werken zo gen Gister een fuifje gehad! lastig. En zo is er voor ieder bevei- ligingsmiddel wel een nadeel te vinden. Maar in Den Haag „nemen die ongemakken! Waarom? Bekijk de onderstaande plaatjes maar goed! ze eens (0) 53

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11