BEMETEL-DIPLOMA „CONCLUSIE: „De helm en het binnenwerk hebben bewezen ruim voldoende sterk te „zijn, zodat tegen het gebruik van deze helmen als veiligheidshelmen geen „bezwaar bestaat. „Bij de Arbeidsinspectie zelf zijn helmen van hetzelfde type in gebruik." J. O. M. A. VAN TILBORG Op 9 maart 1956 bereikte ons het bericht van het overlijden van onze medewerker Antonie van Tilborg. Van Tilborg was bijna 40 jaar oud toen hij op 12 september 1939 als klinker in dienst van de Werf Gusto trad. Geduren de zestien jaren heeft hij in ons midden verkeerd en hebben wij hem leren waarderen als een goed mens en een trouw arbeidskameraad. Toen werd hij ziek; dat was in november 1955. We konden toen niet weten, dat we Van Tilborg niet meer op de Werf zouden zien. Op 9 maart 1956 is hij overleden, betreurd door ons allen; betreurd door zijn vrouw en zijn kinderen, naar wie onze innige deelneming in het bijzonder uitgaat. Hij ruste in vrede. Weer heeft een aantal leerlingen van de Leerschool het Bemetel-diploma behaald. Het zijn: J. B. T. B. Michielse Metaaldraaien E. Egging Scheepsbeschieten B. van Helden Scheepsbeschieten N. Leerentveld Scheepsbeschieten C. P. Moreel Scheepsbeschieten C. Hoefman Ijzerwerken-afschrijven J. F. J. Verschuur Ijzerwerken-afschrijven H. Sanstra Ijzerwerken-afschrijven Van deze acht geslaagden heeft Michielse inmiddels de dienst van de Werf Gusto verlaten; hij is met zijn ouders naar Tilburg verhuisd. Egging is in militaire dienst. De overige geslaagden waren aanwezig bij de diploma uitreiking op 16 maart j.l. in een van de zalen van Musis Sacrum. Daar waren ook aanwezig de heren F. Smulders ,adj. dir. van de Werf Gusto, J. P. Binnema en G. v. Wieringen, bedrijfsleiders, de leermeesters van de Leerschool, de vertegenwoordigers van Bemetel, -de -directeuren van Ambachtsscholen en van de Levensscholen, Mej. Heijnen, de leerlingen van de Leerschool en vele ouders. Nadat de Chef der afd. Personeelszaken de aanwezigen welkom had geheten, nam de heer F. Smulders het woord. Hij wees op het nut van een goede vakopleiding en sprak de hoop uit, dat de jongens, die nu nog (0) 55

Het Zeskant | 1956 | | pagina 13