"TROPICA" Tijdens de pauze wordt wat consumptie aangeboden door een vriendelijke, verlegen kellner; overal geritsel en gekraak van zakjes. Hier en daar wordt klandestien het rookverbod overtreden. Vol verwachting gaan we de tweede helft in en voordat we t beseffen is 't half elf, waarna de lezing besloten wordt met 'n pittig dankwoord. Een hevig gedrang vormt zich bij de garderobe waar blijft onze discipline? en tevreden spoedt iedereen zich huiswaarts. Hoog in de lucht vliegt een mechanische vogel triompf der techniek in het nachtelijk duister, waarvan wij tijdens deze avond 'n uitvoerig exposé gehoord hebben. P.V.-er. OVERPEINZING Ik heb twee Betta's, één blauwe, één rooie, Dus wel heel verschillend, maar allebei mooie. En wat wel een bof is: ze mogen elkaar, Wanneer ik geluk heb dan wordt het een paar. Net wat ik gedacht had, er gaat wat gebeuren, Hoe fel is de man nu, hoe prachtig zijn kleuren! Dat is nu zijn trouwpak, maar zijn werkgoed meteen. En ook nog zijn harnas. Hij duldt niets om zich heen. Al sjouwend en vechtend bouwt hij aan het nest. Zijn vrouw legt de eitjes; hij doet weer de rest. Hij zorgt voor de kinderen en hij brengt ze groot. Hoe zouden ze worden? Half blauw, half rood? Dat was al vast wat, maar kwam wit er nog bij Dan zwom 't hier rood-wit-blauw door t bakje bij mij! Een Hollands aquarium met Nederlands kleuren! Wat zou ik toch trots zijn, als dat zou gebeuren! Lucius. In het aprilnummer laten we onze visjes maar visjes en gaan we onze aandacht besteden aan de planten. In de maanden mei en juni gaan we dan verder met de planten. 1. Cryptocoryne cordata. Deze plant stamt uit de tropen; met haar verwanten groeien ze in de beschaduwde kreken van de jungle van Malakka, Ceylon, de Maleise (0) 61

Het Zeskant | 1956 | | pagina 19