SClIiliEI blad, maken geen wortels en de stengel is zeer breekbaar; de bladeren daarentegen zijn stevig. In de winter gaat de plant ten gronde, maar voordien zijn broedknoppen op de bodem gezonden, waar ze overwinteren om in het voorjaar nieuwe planten te leveren. Sommige planten hebben mannelijke, andere vrouwelijke bloemen en het stuifmeel wordt door het water overgebracht. Het komt in het koude aquarium tot zijn recht, maar heeft goed licht nodig. De Schaakvereniging leeft ook nog. U zult wel zeggen: Hoe kan dat?, omdat U in meer dan een halfjaar niets meer van haar heeft gehoord. Wel, dat er niets over het schaken geschreven is, bete kent nog niet, dat er niet geschaakt is. Het eerste tiental heeft het zelfs voor elkaar gebracht het kampioenschap van de afdeling te behalen en naar de hogere klasse te promoveren. Het volgende seizoen komt ons eerste tiental in de 2e klasse uit! Proficiat, heren! Denk nu niet, dat ze daar het volgende jaar weer uit zullen rollen, want onze spelers zullen om aan het millieu te wennen meespelen in de Schiedamse schaakkampioenschappen, waarvan ik U de volgende maand de resultaten hoop mede te delen. Het tweede tiental vordert ook. Het heeft van de 6 wedstrijden er nu 2 gewonnen. Het begin is er dus. Van deze gelegenheid maken we gebruik om U er op te wijzen, dat we nog best wat leden kunnen gebruiken. Er zijn bij de Gusto zeker nog vele schakers, die niet bij onze vereniging zijn aangesloten. Kom Vrijdagavonds eens kijken! De Schaakvereniging heeft in samenwerking met de Personeelvereniging het kampioenschap van het eerste tiental gevierd door het organiseren van een simultaanwedstrijd van onze schakers tegen de Hoofdklassespeler, de heer H. G. A. Mesman. Op 23 maart j.l. waren 30 schakers opgekomen om dit festijn mee te maken. De Voorzitter van de P.V. verwelkomde de gasten en wenste het eerste tiental geluk met het behaalde succes. Als niet-schaker verwonderde hij zich er over, dat een club, die zo succesvol had gespeeld, nu met 30 man was opgekomen om de strijd tegen één man aan te binden! Durven jullie wel? De uitslag van de wedstrijd was, dat de heer Mesman van de 30 partijen er 22 heeft gewonnen, 1 remise gegeven en 7 verloren heeft. We menen, (0) 63

Het Zeskant | 1956 | | pagina 21