„CHADID" CO. 334 (Vervolg Algemeen Gedeelte) Het op deze wijze aangevangen werk zal tot circa einde 1957 doorgaan, totdat er een miljoen m3 zand door de zuiger is verwerkt en op het strand geperst. Wij stellen ons voor om op een later tijdstip U iets te vertellen over deze werkzaamheden. Wij vertrouwen dat de zuiger vele jaren tot volle tevredenheid van de firma Decloedt zijn werk zal verrichten en daarmee tevens eens te meer de goede naam van de I.H.C. alle eer zal aandoen. v. D./J. v. d. St. (J. 6 K. Smit) De proefvaart en aflevering zijn tenslotte na het lange wachten gedurende de vorst periode nog vlug afgewerkt, en met succes! Op dinsdag 6 maart vond in de Waalhaven het kompasstellen en de trekproef aan de paal plaats. Het schip bleek ten volle aan de gestelde verwachting van 18 ton trekkracht te voldoen; zelfs kon bij een royale over belasting 21 ton gehaald worden. De volgende dag gingen we al vroeg de Waterweg af voor de snelheidsmeting en de vollekrachtproef op de Noordzee. Het weer was prachtig, doch toen we om 11 uur het Noorderhoofd passeerden, bleek er van de vorige dagen nog een stevige deining op zee te lopen. We troffen zowaar de CO. 323 aan, de hopper zuiger „Lesse" van onze vennoot J. K. Smit. Natuurlijk deden we er een rondje omheen, waarna onze steven noordwaarts gewend werd. De vissen zijn nog dankbaar voor de overvloedige maaltijd welke zij vervolgens voorgeworpen kregen. Doorgevaren werd tot we tegen 13 uur op tegen- koers gingen; dit bleek voor vele magen een goede oplossing te zijn en ook kwam er niet meer zoveel water over het schip. Nog een goede bekende, de „Zwarte Zee", zagen wij. Die werd een stukje begeleid en vervolgens werden tenslotte voor Hoek van Holland de stuur- en manoeu- vreerproeven gehouden.. Na een geslaagde proefvaart waren we om 16 uur weer binnen het Noor derhoofd en omstreeks 11 uur lag het schip weer rustig aan de werf. Daarop volgden nog enkele drukke dagen van bijstellen, schoonmaken en inventaris overgeven aan Gebr. Wijsmuller, en zo. Kant een klaar voor de reis, vertrok de CO. 334 woensdag 14 maart 1956 van de Kinderdijk. Uitklaren in Rotterdam was snel voor elkaar, en na aldus alle regelen der kunst in acht genomen te hebben, koos de sleepboot nog dezelfde dag om 18 uur de „vrijheid" op het ruime sop. Het is de bedoeling haar voorlopig die vrijheid te gunnen om via Cadiz en/of Algiers ongeveer 2 april in Port Said binnen te vallen. Daar zal opnieuw de sleepboot worden beproefd en dan pas, als het schip daar wordt overgenomen, zal ons goede rood-wit-blauw worden vervangen door het Egyptische groen met maansikkel driestar en gekruiste ankers. Onze wensen voor goede vaart, geslaagde proeven, en behouden thuis komst, geven wij de kapitein en zijn mannen graag nog na. Dorremans (LSZ) 47

Het Zeskant | 1956 | | pagina 23