DE SNIJKOPZUIGER „CURRONG" inzendingen, terwijl anderzijds de inzenders van ideeën de kans hebben, dat zij, behalve de beloning van de eigen onderneming, nog een extrapremie van de andere vennoten ontvangen. Deze regeling opent perspectieven voor inzenders van goede ideeën. Laten we hopen, dat de regeling veelvuldig toegepast zal kunnen worden. Al enige tijd geleden is een snijkopzuiger door I.H.C. Holland aan een Australische klant geleverd. Het was oorspronkelijk de bedoeling het vaartuig in gedemonteerde toestand naar Australië te verschepen. Bijgevolg werd het, overeenkomstig de bepalingen van het contract, in secties ge bouwd, die voor de beproevingen in elkaar gezet werden met de bedoe ling het vaartuig weer te demonteren voor de verscheping. Na beraadslaging met de expeditiemaatschappij bleek echter dat de breedte van het dek tussen de luikgaten en de verschansing aan boord van het vrachtschip „Almkerk" dermate was, dat de „Currong in deze positie in zijn geheel gestouwd kon worden. Na ruggespraak met de kopers werd besloten de „Currong als deklading op de „Almkerk" te verschepen. Alleen de zuigbuisladder werd in een der ruimen van de stoomboot ge stuwd. Alle andere onderdelen, zoals de spudpalen, de spudbok, de ladder- bok, de snijkoppen, de snijkopmotor en reserveonderdelen werden zorg vuldig in of op de „Currong" zelf gestuwd. De controlecabine werd tijdelijk op het voordek geplaatst en de platen van de gegalvaniseerde zonnetent werden afgenomen en samengebundeld. In Sydney werd de „Currong" direct te water gelaten en in zeer korte tijd aan het werk gezet. Binnenkort hopen wij U hiervan meer te vertellen.

Het Zeskant | 1956 | | pagina 26