KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Wat wij hielden voor een man van Mars, een maanbewoner of een ruimtevaarder uit het jaar 2005 staarde ons aan uit de pagina's van Gusto's firmanieuws, en wij willen U dit niet onthouden. Hiernevens ziet U dit toekomstbeeld en wij lezen, dat volgens Gusto's redactie een elektrisch lasser er zo hoort uit te zien. Daaraan twijfelen wij geenszins en op het werk lijkt het ons nut tig, maar thuis mag U van ons wel een ander hoofddeksel dragen Het boemeltje naar Purmerend zal wellicht een grote rol gaan spelen in het leven van onze collega's bij Verschure. Negentig wo ningen zullen voor Verschure in Purmerend worden neergezet, hetgeen het inhalen van de woningachterstand in Amsterdam wel ten goede komt. Blijkens officiële gegevens zijn in die stad over het laatste jaar 200 stuks woningen op het tekort van 20.000 ingelopen. De woningnood kan dus nog honderd jaar duren. Maar met f en dozijn bedrijven als Verschure zijn we over tien jaar een heel eind Het gereken en gegoochel met procenten en centen grijpt in deze dagen steeds verwoeder om zich heen en het innen en uitbetalen van allerlei uitkeringen verschaft vele handen werk. Hieraan werden wij bij L.S.Z. nog eens duidelijk herinnerd door een artikel over de werkloosheidwet, waar driekwart pagina nodig zijn om duidelijk te maken wie kostwinner is. Eén ding is ons bij dit alles wel heel duidelijk. Het innen van de procenten gaat aanmerkelijk makkelijker dan het uitbetalen van de centen Bij J. K. heeft men met de directie gepraat over vrijgeven op 24 en 31 december a.s. De verloren tijd zou voordien worden ingehaald. Afgezien van het feit of vooraf inhalen mogelijk is waar wij aan twijfelen acht men het bezwaarlijk om dit inhalen te verwezenlijken. Slimme vogels aan de Kinderdijk vragen zich af, of zij op dat inhalen zullen blijven aan dringen. Er zijn er die zó wel vrij willen krijgen, zonder inhalen De Klop vertelt zijn lezers hoe een wet tot stand komt, een onderwerp, dat niet allerwege de interesse opwekt, die het verdient. In de Ministerraad wordt het ontwerp, schrijft De Klop, van alle kanten bezien. Wij twijfelen niet aan de zorg die aan zo'n wetsontwerp besteed wordt, maar wij kunnen dit niet geloven. De voorkant wel, desnoods de achterkant, maar wie zal zo'n stuk papier aan de zijkanten bezien? „Je hebt het zelf in de hand", zegt een plaatje in het Conrad-Stork-Nieuws bij een artikel over de veiligheid in het bedrijf, waarboven als kop „We lopen allemaal die kans". Misschien dat wij te diep peuren, maar voor ons zijn deze beide mededelingen over hetzelfde onderwerp met elkaar in strijd, vooral gezien uit het oogpunt van waarschijnlijkheidsberekening. Of het één öt het ander kan niet helemaal waar zijn.

Het Zeskant | 1956 | | pagina 28