TEWATERLATING VAN DE „DRUNEN" zich op de tribune verzamelt om getuige van de stapelloop te zijn. We zien daar de heren Mr. D. A. Delprat, President-Commissaris van de K.J.C.P.L., W. Goudriaan en Jhr. Mr. E. W. Roëll, commissarissen, Drs. L. Speelman, directeur, J. Dijkshoorn, adj directeur en J. H Warning, directeur van het kantoor te Hongkong van de K.JC.P.L. Voorts de heren C. Moolenburgh inspecteur-generaal van de Scheepvaart, J. Visser, inspec teur van de Scheepvaart, Mr. Ir. P. C. Rus, hoofdinspecteur-directeur van de Arbeid, P. H. v. d. Weel, van Lloyd's Register, K. Melcherts van de Scheepsmetingsdienst, C. H. Vellenga, Rijkshavenmeester, en nog vele anderen. Precies te kwart over vijf doopt Mevrouw H. L. Warning-de Vos het schip met de naam „Straat Torres" en wenst het een behouden vaart! Onmiddellijk daarna glijdt de „Straat Torres" van de helling het water in, waar het door de gereedliggende sleepboten wordt opgevangen. Na de tewaterlating sprak Mr. H. Smulders zijn vreugde uit over de pret tige samenwerking tussen rederij en werf en bood hij Mevrouw Warning- de Vos een gouden armband als aandenken aan. De heer Speelman, direc teur der K.J.C.P.L., herinnerde aan de zeevaarder Torres, naar wie het schip is genoemd, en hoopte, dat het schip een even goed zeevaarder zou zijn als zijn illustere voorganger. Het schip is bestemd voor de vaart in de tropen en wordt speciaal inge richt voor het vervoeren van eetbare oliën. Het krijgt een Stork-motor van 6500 pk en zal een snelheid van 16,7 Eng. zeemijlen per uur kunnen bereiken. Ten behoeve van het vervoeren van andere vrachten dan oliën krijgt de „Straat Torres" een laadgerei van 17 laadbomen met een totaal hefvermogen van 53 ton. De „Drunen" is de derde mijnenveger, die bij de Werf Gusto te water is gelaten. De stapelloop vond op 24 Maart j.l. plaats, in tegenwoordigheid 50 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 8