Idee 29. L. Franken. Nieuwe beugelplaat. Een nader ingesteld onderzoek bevestigt de aanvankelijke mening van de Commissie dat het idee wel uitvoerbaar is, doch geen enkel voordeel oplevert in ver gelijking met de thans gevolgde werkwijze. Geen beloning. Idee 31. W. Tromer. Voorkomen van beschadiging van lasmachines en laskabels. De Commissie wil omtrent dit idee nog nader advies van de bedrijfsleiders inwinnen. Wordt aangehouden. Idee 32. W. Tromer. Ophangen van laskabels aan boord van schepen in aanbouw. Omtrent de uitvoerbaarheid van het idee moet nog een nader onderzoek ingesteld worden. Wordt aangehouden. Idee 33. E. B. Vermeulen. Plan voor het verplaatsen van depot van gas- en zuurstofflessen. Het plan is goed en uitvoerbaar en stemt overeen met de opvattingen van de bedrijfsleiding ter zake. Premie: 30. Idee 34. J. Suvaal. Mal voor het branden van pijpverstekken. Het idee is wel practisch uitvoerbaar, doch alleen, indien voor elke pijpmaat een afzonderlijke mal wordt gemaakt. Een reeds eerder inge zonden idee is ten gevolge van bovengenoemd bezwaar niet uitgewerkt. Geen beloning. Idee 35. T. J. de Bruin. Oplossing voor neerleggen van loopplank van steiger naar ponton. De Commissie merkt op, dat hetgeen door inzender wordt voorgesteld tot op zekere hoogte reeds in gebruik is. Anderzijds is de door inzender ontworpen constructie onbruik baar, zodra de pontonrailing onder het niveau van de steiger komt te liggen. Geen beloning. Idee 37. A. Elshof. Bevordering van de veiligheid door bij het van stapel lopen van een schip een verbandmeester met een verbandtrom- mel aan boord te stationneren. Het idee is goed en zal worden toegepast. De Commissie vestigt er nog de aandacht op, dat bij te waterlatingen ook op de helling een verbandmester aanwezig dient te zijn. Premie: 25. Idee 38. W. Th. Hermans. Het drukken van binnenbochten van kromme pijpen. De Commissie wil laten nagaan, of het idee practisch uitvoerbaar is en eerst na het nemen van een proef een beoor deling geven. Wordt aangehouden. Idee 39. J. M. v. d. Hoeven. Het in de kluis-tekenkamers beschikbaar houden van enig gereedschap voor het nastellen van teken machines. Het idee is goed en uitvoerbaar en voorkomt heen en weer lopen naar het gereedschapmagazijn, terwijl de reparatie aan de tekenmachines er sneller door uitgevoerd kan worden. Premie: 10. Idee 40. A. de Reus. Voorraad tandwielkastjes voor afstandbediening. De bedoeling van inzender is de Joint-Union overbrenging zelf te gaan maken. De Commissie is afgezien of de genoemde constructie door patenten wordt beschermd en dus niet nage maakt mag worden van oordeel, dat het altijd goedkoper is 68 (0)

Het Zeskant | 1956 | | pagina 10