HET ZESKANT de overbrenging bij een daarvoor gespecialiseerde fabriek te kopen, dan ze zelf in enkele stuks te maken. Het idee levert dus geen enkel voordeel op. Geen beloning. Idee 41. W. Braber. Het aanbrengen van een electrisch liertje in hal 6 bij de deur voor het binnen brengen van lorries met materiaal. Het idee kan geen toepassing vinden, omdat binnenkort de vlak- wals ter plaatse zal verdwijnen en daar geen materiaal meer aangevoerd behoeft te worden. Bovendien zou de oplossing van het euvel eerder moeten worden gezocht in het rechten van de rails dan in het aanbrengen van een lier. Geen beloning. Idee 42. W. Smits. Transport van klinknagels van de nagelheter naar de klinker door middel van een pneumatische slangverbinding. Omtrent de uitvoerbaarheid van het idee moeten nog nadere inlichtingen worden ingewonnen. Wordt aangehouden. Idee 43. H. Koning. Aanbrengen van stellingen onder het vlak van het schip aan de hellingstoelen. Dit idee is gelijk aan het idee No. 85- 1955, dat nog op uitvoering wacht. Onder deze omstandigheden kan het idee niet voor een beloning in aanmerking komen. Idee 44. H. Koning. Werkbak met uitschuifbare stelling. Het idee ver toont op bepaalde punten overeenstemming met het nog in be handeling zijnde idee No. 12-1956. Het heeft echter het bezwaar, dat voor de ontworpen werkbak voortdurend een kraan beschik baar moet zijn, terwijl de stabiliteit geenszins verzekerd is. Geen beloning. Idee 46. L. v. Nieuwkasteele. Bevestiging van een lederen lap aan lashelm ten einde verbranding van kleding bij het boven het hoofd lassen te voorkomen. Door het bevestigen van een lederen lap aan de helm, zal het evenwicht van de helm verstoord worden. Boven dien komt bij het opklappen van de helm de lap voor het gelaat van de lasser te hangen. De Commissie wijst er in dit verband op, dat lederen slabbetjes in het magazijn verkrijgbaar zijn. Geen beloning. De uitgave van „Het Zeskant" wordt mogelijk gemaakt door de ruggesteun van de Directies van de in de I.H.C. Holland verbonden werven. De Redactie zorgt voor de technische en taalkundige verzorging van de inhoud. „Het Zeskant" is echter een personeelsblad. Hoewel U dus wat er in staat, te danken heeft aan anderen (Uw collega's)heeft U wat er niet in staat alleen maar te wijten aan Uzelf. Laat eens wat van U horen; stuur eens copie, wat foto's, een gedichtje of een tekening! Doe eens wat voor „Het Zeskant (0) 69

Het Zeskant | 1956 | | pagina 11